Aleksandra Osadkowska dyrektorem zespołu Kliniki Mentalnej w Przylądku Nadziei
Doświadczenie kliniczne, strategiczne myślenie i klarowna wizja rozwoju zespołu, umiejętność koordynacji pracy oraz stawianie dzieci i nastolatków z chorobą nowotworową oraz ich rodziców w centrum myślenia, planowania i działania zespołu wyróżniły Aleksandrę spośród kandydatów na nowego dyrektora Kliniki Mentalnej w Przylądku Nadziei. Od lutego zarządza jej zespołem.
Klinika Mentalna to projekt stałego, szeroko zakrojonego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego dzieci i ich rodziców realizowany przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” w klinice Przylądek Nadziei. W skład zespołu wchodzą psycholożki, psychoterapeutka, dietetyczki, logopeda oraz pedagodzy. W ostatnich miesiącach trwały poszukiwania na stanowisko dyrektora zespołu, który byłby w stanie nie tylko koordynować realizację zadań zespołu Kliniki Mentalnej, ale także zainspirować jej pracowników do działań w duchu nowej strategii. W procesie selekcji pośród kilkunastu kandydatów bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Osadkowska.
Za jej wyborem przemawiały: doświadczenie jako psycholog kliniczny, udokumentowane sukcesy jako lider zarządzający zróżnicowanymi teamami, spójna i klarowna wizja rozwoju zespołu Klinki Mentalnej oraz umiejętność łączenia myślenia strategicznego z operacjonalizacją celów i przekładaniem ich na konkretne zadania. Nie bez znaczenia była także unikalna historia jej związku z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Pracując jako wolontariuszka organizacji, Aleksandra przekonała się, że działanie na rzecz dzieci ze szpitala onkologicznego to coś, co naprawdę chce robić w życiu. Zdecydowała się wówczas zmienić swoją ścieżkę kariery. Choć początkowo wszystko zapowiadało, że zwiążę się z marketingiem, została jednak psychologiem.
– Aleksandra Osadkowska zdystansowała innych kandydatów zdolnością dostrzegania bieżących wyzwań nie tylko z punktu widzenia konkretnych rozwiązań, ale także z uwzględnieniem wizji i strategii takiego rozwoju zespołu, aby jeszcze efektywniej wspierać dzieci i nastolatków w chorobie nowotworowej – mówi Anna Apel, Prezes Zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Pełniąc w ostatnich miesiącach obowiązki menadżerki zespołu, ujęła nas umiejętnością łączenia wrażliwości i otwartością na drugiego człowieka – pacjentów oraz ich rodziny, personel medyczny Przylądka Nadziei – z mądrą organizacją różnorodnych form wsparcia i pomocy dla nich – dodaje Apel.
Aleksandra Osadkowska to psycholog, certyfikowany trener umiejętności społecznych TUS II stopnia oraz wieloletnia wolontariuszka Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Zajmuje się opieką psychologiczną pacjentów oddziału transplantologii szpiku oraz dzieci, młodzieży i młodych dorosłych (ozdrowieńców) po zakończonym leczeniu onkologicznym. W pracy terapeutycznej koncentruje się na pracy z emocjami, technikami wyobrażeniowymi i relaksacją oraz na psychoedukacji.
– Jestem dumna z tego, że w ramach mojej pracy przyczyniam się do poprawy zdrowia i jakości życia małych, i tych nieco starszych pacjentów oraz z tego, że jestem z nimi i ich rodzinami na wszystkich etapach leczenia – także jako ozdrowieńcami powracającymi do swoich ról społecznych – podkreśla Aleksandra Osadkowska, dyrektorka Kliniki Mentalnej. – Jestem gotowa na nowe wyzwania, dialog ze wszystkimi interesariuszami Fundacji oraz poszerzanie moich kompetencji w obszarach umożliwiających jeszcze lepszą realizację jej celów – dodaje Osadkowska.
Prócz swoich zadań jako menadżer i psycholog Aleksandra Osadkowska pełni także funkcję jednego z ekspertów projektu Porozmawiajmy o Dzieciach. To portal będący bazą wiedzy z zakresu psychologii dziecięcej, pedagogiki i dietetyki. W adresowanych do rodziców artykułach i webinarach poruszane są między innymi takie tematy jak: rozwój emocjonalny dziecka, radzenie sobie z lękiem i agresją, opieka w izolacji czy kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
- Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
- mob. 662 239 879
- e-mail: lukasz.wasiuta@naratunek.org
- tel. 71/712 77 33
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).