Silesion.PL

serwis informacyjny

Aleks Ławniczak przechodzi z Warty Poznań do Zagłębia Lubin

20220106 aleks 1 1641485706 5706

20220106 aleks 1 1641485706 5706

Obrońca Aleks Ławniczak podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin i odchodzi z Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego. – Warta zawsze będzie częścią mnie – podkreśla zawodnik.

– Jesteśmy takim klubem, który po prostu musi sprzedawać jednego zawodnika w każdym okienku transferowym, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczać na funkcjonowanie zespołu w Ekstraklasie. Ponadto filozofia Warty Poznań jest też taka, żeby promować młodych, zdolnych zawodników, a potem sprzedawać ich do innych klubów. Decydując się na transfer Aleksa, realizujemy po prostu nasze założenia – mówi dyrektor sportowy „Zielonych”, Radosław Mozyrko. – Aleks przeszedł całą ścieżkę rozwoju w Warcie Poznań, od drużyn młodzieżowych, aż do pierwszego zespołu, w którym zdążył już zdobyć spore doświadczenie. Uznaliśmy, że to dobry moment do tego, by poszukał nowych wyzwań i postawił kolejny krok w swojej karierze.

Blisko 23-letni zawodnik był związany z Wartą Poznań od 2011 roku, gdy jako 12-latek trafił do Klubu z KS 1920 Mosina. Potem występował w drużynach młodzieżowych „Zielonych”, do połowy 2018 roku rozegrał 57 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów i strzelił w nich 6 goli. Następnie odszedł na roczne wypożyczenie do Miedzi II Legnica, a po powrocie do Poznania, latem 2019 roku podpisał kontrakt z Wartą i trafił do kadry pierwszego zespołu.

W debiutanckim sezonie w drużynie seniorów miał duży udział w awansie do Ekstraklasy, wystąpił bowiem w 23 spotkaniach i strzelił swojego pierwszego gola (w starciu z Zagłębiem Sosnowiec). Kolejną bramkę zdobył już w PKO Bank Polski Ekstraklasie i miało to miejsce w historycznym pojedynku z Wisłą Płock, pierwszym zwycięskim dla „Zielonych” w sezonie 2020/21. Dziś Aleks Ławniczak ma na koncie 61 występów i 2 gole w pierwszym zespole Warty Poznań, z czego 35 spotkań to pojedynki w najwyższej lidze.

W obecnym sezonie młody obrońca grał we wszystkich meczach od pierwszej do ostatniej minuty aż do października, gdy musiał się poddać zabiegowi artroskopii kolana. Po rehabilitacji wrócił do gry na dwie ostatnie kolejki w grudniu i pojawił się na boisku w starciach ze Śląskiem Wrocław oraz Pogonią Szczecin.

– Warta Poznań wychowała mnie i ukształtowała piłkarsko. Spędziłem w tym Klubie prawie 10 lat i zawsze będzie on częścią mnie. Poznałem tu wielu wspaniałych ludzi i przeżyłem wiele pięknych chwil. Jest to takie specyficzne miejsce, które można zrozumieć tylko przychodząc tutaj i to właśnie było w tym najlepsze – mówi Aleks Ławniczak. – Przejście do Zagłębia Lubin to bodziec do dalszego rozwoju i osiągania kolejnych celów, a praca i chęć dalszego rozwoju to cechy, które są mi bardzo bliskie – dodaje piłkarz i podkreśla: – Zawsze będę wracał do Poznania z uśmiechem. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy pomogli mi być lepszym, wspierali mnie i uczyli. Całej Zielonej Rodzinie Warty Poznań życzę samych sukcesów i… widzimy się na boisku

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author