Silesion.PL

serwis informacyjny

AGH Kraków i UW Warszawa najlepsze podczas AMP w snowboardzie w Szczawnicy

AMP SnowboardSzczawnica2023 4 fotTomaszSerwiak

AMP SnowboardSzczawnica2023 4 fotTomaszSerwiak

Ekipy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie, które od piątku były rozgrywane w Szczawnicy. Dwukrotnie na podium stawał Radosław Marcinkowski z UW Warszawa, zwycięzca męskiego slalomu.

Dwudniowa impreza organizowana przez AZS Uniwersytetu Śląskiego zgromadziła blisko 270 uczestników, którzy walczyli w dwóch konkurencjach. W piątek w Szczawnicy rozdano medale w slalomie. Nową akademicką mistrzynią Polski w tej konkurencji została Paulina Pawlikowska (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), która wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Nataszę Piwowarczyk i Małgorzatę Gradzik (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego). Najlepszy w męskim slalomie okazał się Radosław Marcinkowski (Uniwersytet Warszawski). Srebro – podobnie jak przed rokiem – wywalczył Jakub Luboński (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), a na najniższym stopniu podium stanął Gabriel Seroczyński (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie).

W sobotę, ostatnim dniu mistrzostw, rywalizowano w banked slalomie. Tytuł akademickiej mistrzyni kraju w tej specjalności obroniła Agnieszka Troszok (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie). Druga była inna zawodniczka ze stolicy Małopolski – Joanna Zaryczny (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie), a trzecie miejsce zajęła Zofia Błażewska (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie). Wśród mężczyzn również triumfował reprezentant krakowskiej uczelni. Akademickim mistrzem Polski w banked slalomie został Andrzej Smereczyński (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Srebro wywalczył Konrad Bik (Politechnika Wrocławska), a brąz przypadł Marcinkowskiemu z UW Warszawa, który jako jedyny z uczestników weekendowych zawodów zakończył je z dwoma medalami.

Klasyfikację drużynową kobiet podczas AMP w snowboardzie w Szczawnicy wygrała Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, która wyprzedziła Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Krakowską. Wszystkie trzy uczelnie utworzyły również podium w męskiej drużynówce. Najwięcej punktów zgromadził Uniwersytet Warszawski, drugą lokatę zajęła Politechnika Krakowska, a trzecie – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Patronat honorowy nad AMP w snowboardzie w Szczawnicy objęli rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski oraz burmistrz miasta i gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda. Głównymi sponsorami imprezy byli Nobile. Poly Sport, Tripout, Zimno, Doughnut oraz Deep Trip.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie w Szczawnicy

Klasyfikacja drużynowa

Kobiety

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

2. Uniwersytet Warszawski

3. Politechnika Krakowska

Mężczyźni

1. Uniwersytet Warszawski

2. Politechnika Krakowska

3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Wyniki indywidualne

Kobiety

Slalom

1. Paulina Pawlikowska (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)

2. Natasza Piwowarczyk (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

3. Małgorzata Grądzik (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)

Banked slalom

1. Agnieszka Troszok (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

2. Joanna Zaryczny (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie)

3. Zofia Błażewska (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie)

Mężczyźni

Slalom

1. Radosław Marcinkowski (Uniwersytet Warszawski)

2. Jakub Luboński (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

3. Gabriel Seroczyński (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)

Banked slalom

1. Andrzej Smereczyński (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)

2. Konrad Bik (Politechnika Wrocławska)

3. Radosław Marcinkowski (Uniwersytet Warszawski)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author