Silesion.PL

serwis informacyjny

94 mln zł ekwiwalentu reklamowego dla PKO Banku Polskiego dzięki Ekstraklasie

Ekstraklasa wygenerowała dla PKO Banku Polskiego 94 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego w okresie lipiec-październik 2019 r. Przez 3,5 miesiąca od startu rozgrywek na temat sponsora tytularnego w kontekście najwyższej polskiej ligi piłkarskiej ukazało się ponad 37,7 tys. publikacji.

Według raportu agencji Sponsoring Insight największy ekwiwalent reklamowy dla PKO Banku Polskiego pod kątem Ekstraklasy wypracowała telewizja, gdzie ukazało się 4,4 tys. materiałów. Liczba ta uwzględnia transmisje meczowe, z których wliczane są fragmenty z wystarczająco dużą widocznością marki. Wartość materiałów telewizyjnych wyniosła prawie 49 mln zł. Najwięcej publikacji na temat sponsora tytularnego ukazało się natomiast w Internecie. Liczba wzmianek w tym kanale, łącznie z social media, przekroczyła 30,6 tys., generując 38 mln zł ekwiwalentu reklamowego. W prasie ukazało się 2,1 tys. artykułów, których wartość reklamowa sięgnęła 5,6 mln zł. W radiu marka PKO Bank Polski w kontekście Ekstraklasy pojawiła się ponad 620 razy, co odpowiada wartości 1,5 mln zł ekwiwalentu reklamowego.

– Konsekwentnie rozwijająca się biznesowo i profesjonalizująca Ekstraklasa jest coraz bardziej atrakcyjna dla sponsorów pod kątem marketingowym. Jest przy tym bardzo silna medialnie, gwarantując szeroką, a przede wszystkim wartościową ekspozycję w materiałach prasowych czy telewizyjnych. Potwierdza to również imponujący ekwiwalent wypracowany w tak krótkim czasie dla naszego partnera tytularnego: PKO Banku Polskiego. Od startu sezonu wielokrotnie przekroczył on roczną wartość kontraktu. A to nie koniec dobrych efektów inwestowania w profesjonalną piłkę klubową, bo należy pamiętać, że to jedynie wartość ekwiwalentu wygenerowana przez media. Każda kolejka Ekstraklasy gromadzi tysiące kibiców na stadionach i wokół klubów Ekstraklasy, gdzie również promowana jest marka naszego partnera. To pozwala nam szacować, że wartość efektów naszej współpracy jest znacznie wyższa – zaznacza Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży w Ekstraklasie S.A.

PKO Bank Polski jest sponsorem tytularnym Ekstraklasy od startu sezonu 2019/2020. W rezultacie marka partnera obecna jest na wszystkich 296 meczach, a logotyp rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy prezentowany jest m.in. na koszulkach piłkarzy, w przestrzeni reklamowej wszystkich szesnastu stadionów, w trakcie transmisji telewizyjnych meczów, a także na wszystkich kanałach komunikacji prowadzonych przez kluby i ligę. W oficjalnej aplikacji mobilnej Ekstraklasy PKO Bank Polski jest partnerem quizów będących połączeniem rywalizacji i edukacji na temat polskiej ligi. W ramach współpracy z Ekstraklasą PKO Bank Polski realizuje również szereg projektów dodatkowych dla klubów, piłkarzy, a także kibiców, m.in. program partnerski, który umożliwia pozyskanie znaczących środków finansowych, autorską kategorię nagrody dla Młodzieżowca Miesiąca, emisję oficjalnych kart Klubów Ekstraklasy czy projekt dla kibiców – klientów banku: Kanapa Kibica.

– Wyniki wskazujące na tak wysoki ekwiwalent reklamowy, potwierdzają nasze wnioski będące rezultatem wielomiesięcznych analiz i dokładnych badań rynku. Przeprowadzaliśmy je na miesiące przed zawarciem współpracy z Ekstraklasą S.A. Chcieliśmy nie tylko bardzo aktywnie wesprzeć polską piłkę nożną, by ta na przestrzeni najbliższych lat mogła w wydaniu klubowym odrodzić się i na arenie europejskiej osiągać dobre wyniki, ale również szukaliśmy instytucji, która odpowiadałaby wadze i wynikom PKO Banku Polskiego – bezdyskusyjnego lidera branży bankowej. Rozgrywki Ekstraklasy są najpopularniejszymi zmaganiami ligowymi w Polsce bez względu na rodzaj uprawianej dyscypliny, a piłka nożna jest najatrakcyjniejszym sportem w naszym kraju, dlatego tym mocniej stawiamy na jej rozwój i pracę u podstaw, której jesteśmy popularyzatorami. Bardzo nas cieszy, że 94 mln zł ekwiwalentu reklamowego zbiega się z wejściem w życie nowej inicjatywy Programu Partnerskiego PKO Banku Polskiego, dzięki któremu kluby Ekstraklasy mogą zyskać na przestrzeni trzech lat kolejne 60 mln zł – podkreśla Mariusz Chłopik, Dyrektor Biura Ekstraklasy i Gamingu w PKO Banku Polskim.

Badanie efektywności ekspozycji sponsoringowej w mediach realizowane przez Sponsoring Insight objęło materiały redakcyjne w prasie, Internecie, radiu, telewizji oraz social media w okresie lipiec-październik 2019, w których pojawiła się nazwa lub logotyp sponsora tytularnego Ekstraklasy – PKO Banku Polskiego. Przy wycenie pod uwagę brane były m.in. wielkość, czas trwania i popularność materiału, liczba, lokalizacja i kategoria ekspozycji, cena spotu, strony reklamowej, CPT i CPC, a także dane telemetryczne.

źródło:ekstraklasa.org

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024