9. kolejka PHL: Unia pokonała GKS Katowice, wygrana mistrza

9. kolejka PHL Unia pokonala GKS Katowice wygrana mistrza

Mecz w Oświęcimiu nie zawiódł oczekiwań. Gospodarze pokonali GKS Katowice 4:2, a czwartą bramkę zdobyli w ostatniej sekundzie. Dobre spotkanie w Sosnowcu rozegrał JKH GKS Jastrzębie.

Starcie w Oświęcimiu było ciekawe i stało na dobrym poziomie. Mecz Re-Plast Unii Oświęcim z GKS Katowice świetnie rozpoczął się dla miejscowych. Po niecałych dziesięciu minutach Unia prowadziła 2:0. GieKSa, która w piątek rozegrała świetny mecz z KH Energą Toruń (4:1), próbowała różnych rozwiązań. Rywale byli jednak bardzo dobrze dysponowani. Przy stanie 3:2 dla oświęcimian, trener Jacek Płachta wycofał bramkarza. W ostatniej sekundzie Zackary Phillips trafił do pustej bramki. Dla katowickiej drużyny była to druga porażka w tym sezonie. Wcześniej przegrała z GKS Tychy.

W Sosnowcu górą mistrzowie Polski, ale to zwycięstwo nie przyszło JKH łatwo. W 40. minucie gospodarze doprowadzili do remisu, chociaż przegrywali 0:2. Później bramki zdobywali już tylko Ślązacy i ostatecznie zwyciężyli 4:2.

W Sanoku nie było niespodzianki. Ciarko STS musiał uznać wyższość Comarch Cracovii. Gospodarze zdobyli honorowego gola, a do siatki trafił Jakub Bukowski, dla którego był to ósmy gol w obecnym sezonie.