Silesion.PL

serwis informacyjny

800 plus zamiast 500 plus obiecuje prezes PiS Jarosław Kaczyński

oszczedzanie odkladanie pieniedzy

oszczedzanie odkladanie pieniedzy

Prezes Jarosław Kaczyński, podczas konwencji programowej PiS, ogłosił ważne zapowiedzi dotyczące świadczenia wychowawczego 500 Plus oraz innych działań na rzecz społeczeństwa. Zgodnie z jego oświadczeniem, od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione z obecnych kwot do 800 zł. Ta podwyżka ma na celu dalsze wsparcie rodzin i poprawę warunków wychowywania dzieci.

Kolejną obietnicą, którą prezes Kaczyński zapowiedział, jest wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób powyżej 65. roku życia oraz dla dzieci i nastolatków do 18. roku życia. Ta inicjatywa ma na celu ułatwienie dostępu do niezbędnych leków i poprawę opieki zdrowotnej dla tych grup społecznych.

— Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus — poinformował Jarosław Kaczyński.

– “Druga sprawa: bezpłatne leki od 65. roku życia. Oczywiście to wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych. Można powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji – zapowiedział prezes PiS. Jak dodał, będą również “bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia”. – “I jeszcze jedna kwestia. Otóż w najkrótszym możliwym terminie zniesiemy opłaty państwowe za autostrady, jeżeli uda się uchwalić odpowiednie ustawy. A tam, gdzie drogi są prywatne, to obiecujemy, że w ciągu następnego roku to załatwimy” – dodał Kaczyński.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024