Silesion.PL

serwis informacyjny

7 sposobów jak oszczędzać energię w domu, by jesienią nie płacić wysokich rachunków.

oszczedzanie pieniedzy do sloika

Ceny energii idą w zawrotnym tempie , nie ma co do tego wątpliwości. A także nasze obawy o przyszłość budżetu rodzinnego. Jeśli i Ty znalazłeś się w pętli niepewności, czy będziesz w stanie zapłacić rachunki za energię elektryczną, to w dzisiejszym artykule mamy dla Ciebie kilka prostych i przydatnych wskazówek, jak okiełznać swoje wydatki i strach.

 1. Oszczędne pranie
  Nie mówimy o kapsułkach, proszkach do prania czy płynie do płukania tkanin, ale o prawidłowo napełnionej pralce, a także o stosowaniu odpowiedniego programu. Pralka nie powinna pracować na pusto, a wybór programu powinien odpowiadać stopniowi zabrudzenia.
 2. Sprzęt we właściwym miejscu
  Lodówkę należy postawić z dala od centralnego ogrzewania lub w pobliżu piekarnika. Jeśli urządzenie musi wykonać dużą różnicę temperatur, wzrasta zużycie energii elektrycznej – i nie dotyczy to tylko lodówki!
 3. Zmywarka jest świetnym pomocnikiem
  Ale do swojego działania wykorzystuje również energię elektryczną. Dlatego – zanim wciśniesz program zmywania, upewnij się, że zmywarka jest odpowiednio napełniona i nie ma w niej zbędnych wolnych przestrzeni.
 4. Gotuj oszczędnie
  Nie, nie martw się. Nie musisz zmniejszać porcji. Wystarczy zwykła pokrywka podczas gotowania na kuchencej. Bez pokrywki przygotowanie jedzenia trwa dłużej. I zużyjesz znacznie więcej gazu lub energii elektrycznej.
 5. Urządzenia elektryczne w formie
  Ważne jest, aby odpowiednio dbać o każde urządzenie. A jeśli dodamy do tego fakt, że zaniedbana pielęgnacja niektórych nie jest tego warta z punktu widzenia zwiększonego zużycia, to najwyższy czas sprawdzić lód w lodówce i filtr w zmywarce. A skoro już przy tym jesteś, odkurzanie oświetlenia jest więcej niż mądre!
 6. Niech stanie się światłość
  Na szczęście nie mieszkamy już w ciemnej jaskini, ale w przytulnym domu, gdzie dzięki lampom i oświetleniu możemy cieszyć się luksusem światła nawet wieczorem. Zastanów się jednak, czy naprawdę potrzebujesz oświetlić wszystkie pomieszczenia na raz.
 7. Pomyśl o oszczędnościach przy zakupie
  Jeśli masz zamiar kupić nowe urządzenie, koniecznie dokładnie zapoznaj się z etykietami energetycznymi. Każde urządzenie elektryczne musi być w nie wyposażone. A dla swojego portfela najlepiej będzie zainwestować w najbardziej ekologiczną kategorię – czyli A (dawniej A+++). Mimo, że jego cena zakupu jest wyższa, na pewno odzyskasz swoje pieniądze w rocznym rachunku za energię elektryczną.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024