41. kolejka PHL: Mistrz lepszy od GieKSy, Unia liderem

hokej Mistrz lepszy od GieKSy Unia liderem

JKH GKS Jastrzębie pokonał drużynę z Katowic a Re-Plast Unia Oświęcim była lepsza w starciu z Comarch Cracovią i wróciła na pierwsze miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego w spotkaniu z GieKSą rozpoczęli z animuszem. Od pierwszych sekund świetnie prezentowali się bracia Arturs i Eriks Sevcenko. W 37. sekundzie pierwszy z nich wpakował krążek do bramki, a Eriks podawał. Pięć minut później bracia zamienili się rolami, Arturs asystował, a Eriks cieszył się ze swojego gola. W 27. minucie JKH prowadził już 3:0. Yauheni Kameneu efektownie i skutecznie uderzył z dystansu. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry było 5:1. Podopieczni Jacka Płachty jednak nie poddali się między 47 a 48 minutą zdobyli dwie bramki. Jastrzębianie nie zmarnowali jednak zaliczki wypracowanej we wcześniejszych minutach i ostatecznie wygrali 5:3.

W Krakowie Pasy stoczyły bardzo zacięte spotkanie z Unią. W 34. minucie było 2:2, ale w trzeciej tercji oświęcimianie zdobyli bramkę a jej autorem był Daniil Orekhin. Biało-niebiescy przerwali znakomitą serię Pasów – ośmiu kolejnych zwycięstw – i powrócili na fotel lidera.

W Sanoku miejscowi przegrali z Zagłębiem. Po raz pierwszy w tym sezonie sosnowiczanie pokonali drużynę Ciarko STS. Decydująca była końcówka trzeciej tercji, w której goście zdobyli dwie bramki i ze stanu 1:2 doprowadzili do wyniku 3:2.

Stalowe Pierniki wygrały kolejne spotkanie. Drużyna z grodu Kopernika pewnie pokonała Szarotki. Bramkarz Conrad Molder ani razu nie dał się zaskoczyć, broniąc 35 strzałów.