Silesion.PL

serwis informacyjny

40-lecie NSZZ „Solidarność” w trakcie Superpucharu Mistrzów Polski w Arłamowie

Polska Liga Siatkówki, wspólnie ze wszystkimi złotymi medalistami Ligi Mistrzów Świata, w wyjątkowy sposób upamiętnili 40-lecie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Przed meczami PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem oraz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów gracze w trakcie prezentacji ustawili się na boisku w kształt litery „V”, prezentując w ten sposób symbol od czterech dekad kojarzony z „Solidarnością”. Spiker w hali oraz komentatorzy Polsatu Sport przeczytali także specjalny list informujący o akcji, a chwilę później wszyscy gracze podnieśli prawe dłonie i wykonali znak wolności, doskonale rozpoznawalny właśnie m.in. dzięki „Solidarności”. W trakcie meczów na bandach ledowych prezentowano także wyjątkowy klip.

– To bardzo ważne, by także przy okazji rywalizacji sportowej przypominać o najważniejszych wydarzeniach z naszej historii – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Razem z naszym Partnerem – Narodowym Centrum Kultury – będziemy się starać zwracać uwagę na tak ważną rocznicę, jak czterdzieste urodziny NSZZ „Solidarność”. Nasza akcja w trakcie Superpucharu Polski Mistrzów Polski była jednym z elementów wspólnych akcji – dodaje.

Przed sobotnimi meczami półfinałowymi Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport przeczytano poniższy list:

„Świętujemy 40-lecie powstania NSZZ Solidarność

Wspólnie z naszym Partnerem – Narodowym Centrum Kultury oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutem Dziedzictwa Solidarności – zachęcamy wszystkich Polaków do świętowania 40-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

W ramach rocznicy wspólnie realizujemy specjalną kampanię społeczno-edukacyjną mającą na celu przypomnienie o powstaniu największego na świecie ruchu społecznego, który w znaczącym stopniu przyczynił się do obalenia komunizmu w Polsce i na świecie.

W akcję włączyły się kluby z lig zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki. Nasze wspólne działania mają pomóc skupić uwagę opinii publicznej na tym, że wartości, w obronie których powstała i działała Solidarność,  są  wartościami uniwersalnymi, bliskimi wszystkim ludziom, niezależnie od czasów i miejsca, w których żyją.

Także poprzez siatkówkę, poprzez sport, będziemy promowali ideę wspólnoty, będącą fundamentem Związku, który powstał 40 lat temu w naszym kraju”.

Fot. Piotr Sumara/PLS

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024