3 miliony odwiedzin na Katowickich Basenach
Katowickie Baseny świętują kolejny przełomowy moment – dziś przekroczono liczbę trzech milionów odwiedzin! Szczęśliwcem został młody chłopak – Stanisław, który regularnie korzysta z Katowickich Basenów. To wyjątkowe wydarzenie podkreśla ogromną popularność miejskich pływalni w Brynowie, Burowcu i Zadolu, które od momentu otwarcia stały się ulubionym miejscem rekreacji mieszkańców i gości z innych miast.
– Trzy miliony odwiedzin na miejskich basenach to niezbity dowód na to, że decyzja o budowie trzech mniejszych pływalni zamiast jednego dużego aquaparku była strzałem w dziesiątkę. Budowa basenów to jedna z kluczowych obietnic zawartych przez prezydenta Marcina Krupę w umowie z mieszkańcami – i dziś widzimy, jak dobrze spełniają one swoje zadanie! Nasze baseny doskonale odpowiadają na potrzeby mieszkańców, którzy chętnie wracają, by korzystać z nowoczesnych i komfortowych obiektów. – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic. – Dodatkowym atutem jest Katowicka Karta Mieszkańca, dzięki której można wejść na basen z aż 60% zniżką. – dodaje.
Od otwarcia basenów – w 2020 roku (Brynów i Burowiec) oraz w 2022 roku (Zadole) – liczba odwiedzających stale rosła, co świadczy o dopasowaniu oferty do oczekiwań mieszkańców. Katowickie Baseny zapewniają nie tylko doskonałe warunki do pływania, ale także szeroką gamę atrakcji – od brodzików dla dzieci, przez baseny sportowe, sauny, jacuzzi, po zajęcia wodne dla seniorów.
– Przekroczenie liczby trzech milionów odwiedzin to nie tylko jubileusz, ale także zobowiązanie do dalszego doskonalenia oferty, by każdy mógł znaleźć na Katowickich Basenach coś dla siebie. Zapraszamy do świętowania i korzystania z naszych obiektów, czekamy na kolejnych miłośników wodnej rekreacji! – podkreśla Tomasz Szpyrka, członek zarządu Katowickich Wodociągów odpowiedzialny za Katowickie Baseny.
Nie można zapomnieć o ekologicznej stronie basenów. Wszystkie obiekty wyposażono w instalacje fotowoltaiczne i pasieki pszczół. Nowoczesne systemy monitorują zużycie wody, wentylację i klimatyzację, a także promują oszczędność energii. To miejsce, które łączy rekreację z troską o środowisko.
– Patrząc w przyszłość, możemy z radością podkreślić, że to nie koniec inwestycji. Wkrótce planowane są dwa kolejne obiekty – pierwszy w Podlesiu lub Kostuchnie, a drugi w Załężu lub Osiedlu Tysiąclecia. To krok w stronę jeszcze lepszego dostępu do rekreacji dla mieszkańców, niezależnie od tego, w której dzielnicy mieszkają – dodaje Tomasz Szpyrka.
Katowickie baseny stały się ważnym elementem życia społecznego – miejscem nauki pływania i relaksu dla rodzin, młodzieży i seniorów. To na tych obiektach realizowany jest program „Jak ryba w wodzie”, w którym od września 2020 roku wzięło udział 8217 dzieci klas pierwszych, skąd najlepsi trafiają do programu „Elita Katowickich Pływaków”. Pokazują, że nowoczesna infrastruktura może być dostępna i funkcjonalna, jednocześnie spełniając najwyższe standardy. Katowice stają się liderem w regionie w zakresie infrastruktury sportowej, a nowe inwestycje są odpowiedzią na potrzeby rozwijającego się miasta
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).