Silesion.PL

serwis informacyjny

29 czerwca Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków w Katowicach

29 czerwca Miedzynarodowy Wyscig Solidarnosci i Olimpijczykow w Katowicach

29 czerwca Miedzynarodowy Wyscig Solidarnosci i Olimpijczykow w Katowicach

Podczas rywalizacji, 150 kolarzy przejedzie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim. 

W środę 29.06 rozegrane zostaną rozegrane dwa etapy. Pierwszy z Żor do Katowic długości 92,5 km. Kolarze o godz. 10.30 rozpoczną 4,5 km pętelką od startu honorowego do ostrego, skąd pojadą przez Rudziczkę, Suszec, Orzesze, Kobiór, Gostyń, Tychy, Bieruń na pierwszy finisz lotny do Lędzin (56 km). Potem przez Mysłowice Ławki dotrą do Katowic.

– Dlaczego kolarstwo jest tak ważne? Rowery są dla nas wszystkich niesamowicie istotne, zarówno w wymiarze rekreacyjnym, sportowym, jak i transportowym. Podkreślamy to poprzez współorganizację wydarzeń sportowych, gdzie emocje na najwyższym poziomie towarzyszą przepięknemu wizerunkowi miasta Katowice, który możemy podziwiać obserwując kolarskie zmagania – mówi Wiceprezydent Miasta Katowice, Waldemar Bojarun – Jak przekonaliśmy się przez lata, organizacja wyścigów kolarskich i towarzyszące im ukazywanie miasta z lotu ptaka oraz z perspektywy pędzącego peletonu za każdym razem dodaje splendoru miastu Katowice. Dziękuję za to, że Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków zawitał do Katowic. Jest to dla nas największe w tym roku przedsięwzięcie rowerowe. Będę z całego serca kibicował najlepszym polskim kolarzom, zmierzającym na metę w Katowicach. Dołożymy także wszelkich starań, by powstałe utrudnienia w ruchu drogowym były dla mieszkańców jak najmniej uciążliwe.

Peleton wjedzie do miasta ok. godz. 12:00 ulicą Teodora Boya Żeleńskiego na Kostuchnie i będzie kierować się w stronę mety kolejno ulicami: Szarych Szeregów, Armii Krajowej, gen. Zygmunta Waltera-Jankego, Kościuszki, Zgrzebnioka, Meteorologów, Ceglaną i Francuską. Na tych ulicach ruch zostanie wstrzymany przez służby porządkowe o godz.11:30. Na ulicy Kościuszki prawy pas będzie udostępniony dla wyjeżdżających z Osiedla Zgrzebnioka. Kolarze będą poruszać się po dwóch pasach pod prąd. Ulica Francuska i ulica Lotnisko będzie rozdzielona i lewa strona jezdni będzie udostępniona dla wyjeżdżających od strony osiedla Francuska Park. Zablokowany będzie również wjazd na ulicę 3 Stawów od ulicy Porcelanowej. (przejazd pod DK86).

Następnie, ok. godz. 12:25 kolarze dotrą do malowniczej Doliny Trzech Stawów, gdzie czekać na nich będzie przejazd finałową pętlą, wzdłuż ulic: Lotnisko, gen. Kazimierza Pułaskiego, Trzech Stawów i Francuskiej. Wyścig zakończy się o godz. 12:45 dekoracją zwycięzców.

Dodatkowo, tego samego dnia odbędzie się 14. Mini Wyścig „Solidarności”, przeznaczony dla najmłodszych sportowców. Długość jego trasy w zależności od kategorii wiekowej wyniesie od 200m do 1600m i przebiega wzdłuż ul. Trzech Stawów. Zapisy uczestników będą przyjmowane w godz. 9:20-10:20, pierwsza grupa wystartuje o godz. 10:30, a ceremonia dekoracji młodych kolarzy rozpocznie się o godz. 12:00.

Szczegóły wydarzenia: 33. Wyścig Kolarski (wyscig.com.pl)

Zmiany w komunikacji publicznej zostaną opublikowane na stronie: Komunikaty / Aktualności ZTM (metropoliaztm.pl)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author