Silesion.PL

serwis informacyjny

26 i 27 lutego br. nastąpi otwarcie pierwszego w Polsce Funzeum

26 i 27 lutego br. nastapi otwarcie pierwszego w Polsce Funzeum las fluo

26 i 27 lutego br. nastapi otwarcie pierwszego w Polsce Funzeum las fluo

W dniach 26 i 27 lutego 2022 roku będzie można odwiedzić po raz pierwszy w Polsce Funzeum wykorzystujące nowoczesne technologie cyfrowe i oferujące niezwykłe efekty wizualne oraz interaktywną zabawę. Ten nietypowy obiekt edukacyjno – rozrywkowy zostanie otwarty w Gliwicach. Do dyspozycji gości będzie oddanych ponad 50 multisensorycznych instalacji umożliwiających zrozumienie działania światła i kolorów. 

Muzea sztuki cyfrowej tworzą nową rzeczywistość kulturalno – rozrywkową XXI wieku, przyciągając zwiedzających z całego świata. Angażują zmysły, pobudzają wyobraźnię i dostarczają niezapomnianych przeżyć. Z tą myślą zostało również zaprojektowane i stworzone Funzeum, które będzie pierwszą w Polsce tak dużą interaktywną ekspozycją, wykorzystującą m.in. magię światła i kolorów.

Mierzące prawie 4000 metrów kwadratowych Funzeum, złożone z kilkudziesięciu instalacji, jest inspirowane m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie. Kreatywna przestrzeń obiektu ma sprzyjać zabawie światłem i kolorem pełniąc funkcję nowoczesnego muzeum, pobudzającego wyobraźnię gości. “Eksponaty” w Funzeum są zaprojektowane tak, żeby odwiedzający mogli wypróbować niemalże każdy pomysł, jaki przyjdzie im do głowy pod wpływem zwiedzania. Można w trakcie zwiedzania robić zdjęcia i uczyć się poprzez zabawę.

Funzeum, czyli muzeum na odwrót

W przestrzeni Funzeum nie obowiązują typowe zakazy, które wyznaczają sztywne reguły zwiedzania, jak w przypadku tradycyjnych obiektów muzealnych. Wręcz przeciwnie, goście odwiedzający tą niezwykłą, interaktywną wystawę, mogą sami jej doświadczać, odkrywając co można zrobić z poszczególnymi eksponatami. Wśród dostępnych scenerii magicznej wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Do dyspozycji gości będzie ponad 50 multimedialnych instalacji, wykorzystujących różne źródła światła i tworzących scenerie do wyjątkowych zdjęć.

Trudno opisać słowami wszystko, co przygotowaliśmy dla odwiedzających Funzeum. To miejsce wyłamuje się całkowicie ze schematu placówki muzealnej. Tworząc ten obiekt o charakterze edukacyjno-rozrywkowym chcieliśmy, aby zwiedzający mógł wypróbować niemalże każdy pomysł, jaki przyjdzie mu do głowy pod wpływem zwiedzania. W przeciwieństwie do tradycyjnego muzeum, gdzie zazwyczaj eksponatów nie wolno dotykać, w Funzeum można doświadczać wystawy pod każdym kątem. Tutaj chodzi o to, aby goście sami odkryli, co można zrobić z danymi elementami wystawy. – mówi Adam Wicher, pomysłodawca i dyrektor Funzeum.

Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Aby zagrać na tym interaktywnym instrumencie z podświetlanymi klawiszami będzie trzeba nieźle się nabiegać, aby wydobyć z pianina dźwięk.

W Funzeum będzie można doświadczyć na własnej skórze i zrozumieć działanie światła oraz kolorów. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot, tylko instalacje tworzące interaktywną ekspozycję i kreatywną przestrzeń do nauki przez zabawę. Projektując to miejsce chcieliśmy, aby zdobywanie wiedzy było niezwykłą przygodą. – wyjaśnia Adam Wicher dyrektor Funzeum.

26 I 27 Lutego Br. Nastapi Otwarcie Pierwszego W Polsce Funzeum Pokoj Nieskonczonosci 1

Funzeum mieszczące się w Gliwicach w kompleksie C.H. Europa Centralna będzie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane magią kolorów i światła.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024