16. Półmaraton Warszawski od dziś Półmaratonem Pokoju
Do startu 16. Półmaratonu Warszawskiego, jednej z największych imprez biegowych w tej części Europy pozostał niespełna miesiąc. Tymczasem organizator wydarzenia, Fundacja „Maraton Warszawski” poinformowała o wyjątkowej zmianie nazwy biegu na Warszawski Półmaraton Pokoju. Dziś ruszyły także zapisy na charytatywny, wirtualny Bieg Jedności z Ukrainą.
Warszawski Półmaraton Pokoju
Całe środowisko biegowe łączy się i wspiera naszych wschodnich sąsiadów dotkniętych rosyjską inwazją zbrojną. W geście solidarności, organizatorzy największego półmaratonu w kraju postanowili symbolicznie zmienić jego nazwę na Warszawski Półmaraton Pokoju. Jednocześnie, każdy obywatel Ukrainy zwolniony zostaje z obowiązku uiszczenia opłaty startowej i 27 marca może stanąć na starcie trasy prowadzącej przez samo serce stolicy za darmo. Organizatorzy poinformowali również, że obywatele Ukrainy zwolnieni zostają tego dnia z opłaty startowej w biegu towarzyszącym półmaratonowi – New Balance Biegu na Piątkę.
– Biegi to nie tylko wydarzenia sportowe. To także wydarzenia o wielkim znaczeniu społecznym. To jest właśnie ten moment, by tysiące połączonych pasją ludzi poniosło ulicami stolicy Polski przekaz, że jedną z nadrzędnych wartości w życiu każdego z nas jest pokój i prawo do życia w nim. Na początku swojej historii Maraton Warszawski nosił nazwę Maraton Pokoju. I właśnie w tych dniach do nas wszystkich dotarło nagle, jakie znaczenie ma słowo “pokój”. Za tym hasłem będą szły konkretne działania – informuje Fundacja „Maraton Warszawski”.
Na znak solidarności z Ukrainą, nowa nazwa wydarzenia pojawi się m.in. na numerach startowych zawodników biorących udział w biegu. Ponadto, w dniu trwania imprezy prowadzone będą zbiórki niezbędnych środków dla najbardziej potrzebujących.
– Obywatele Ukrainy! Jeżeli udział w Warszawskim Półmaratonie Pokoju lub New Balance Biegu na Piątkę będą mogły dać Wam chwilę wytchnienia i siłę psychiczną w tym trudnym czasie – zapraszamy Was do bezpłatnego startu – dodają organizatorzy.
Numery startowe na Warszawski Półmaraton Pokoju nadanych ma 8 000 biegaczy, zaś na towarzyszący mu New Balance Bieg na Piątkę zapisało się już blisko 1000 osób.
Dodatkowy wirtualny Bieg Jedności z Ukrainą
To jednak nie jedyne wsparcie jakie organizatorzy Warszawskiego Półmaratonu Pokoju przygotowali dla naszych sąsiadów dotkniętych wojennym dramatem. Ruszyła strona internetowa, na której można zapisać się na wirtualny Bieg Jedności z Ukrainą. Zawodnicy pobiec będą mogli na dowolnie wybranej przez siebie trasie, na trzech dystansach – 5 kilometrów, 10 kilometrów oraz na dystansie półmaratonu. Całość wpłat za udział w tym wydarzeniu zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi realne działania pomocowe dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Wydarzenie potrwa od 28 lutego, aż do 27 marca, a wszystkie środki będą na bieżąco przekazywane na konkretną pomoc.
– Bieg możecie odbyć indywidualnie w dowolnej lokalizacji. Uczestnicy Warszawskiego Półmaratonu Pokoju (16. Półmaraton Warszawski) i New Balance Biegu na Piątkę mogą pokonać dystans podczas swojego startu 27 marca. Wystarczy, że do swoich koszulek startowych przypniecie dodatkowy symboliczny numer startowy, a następnie zarejestrujecie swoje wyniki – zachęcają organizatorzy.
Link do Biegu Jedności z Ukrainą: http://polmaratonwarszawski.com/biegjednosci/
Więcej informacji o Warszawskim Półmaratonie Pokoju: http://polmaratonwarszawski.com/
***
Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).