Silesion.PL

serwis informacyjny

16. edycja świątecznego Jarmarku Na Nikiszu od 8 do 10 grudnia 2023 r.

W dniach 8-10 grudnia 2023 roku w Katowicach odbędzie się 16. edycja Jarmarku Na Nikiszu. To największy jarmark dzielnicowy w regionie, który przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą i klimatem.

Nadchodzi jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń przez fanów świątecznego klimatu oraz rękodzieła – Jarmark Na Nikiszu! Organizowany przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych oraz Miasto Katowice, to wydarzenie obfitujące w wyjątkową atmosferę świąteczną i bogactwo różnorodnych atrakcji. To już 16. edycja tego jarmarku, który wyrósł na największy w regionie, przyciągając uwagę swoją niepowtarzalnością i różnorodnością.

Piękne przedmioty i różnorodna oferta gastronomiczna

Jarmark to przede wszystkim możliwość zakupu autentycznego rękodzieła, pięknych przedmiotów i jakościowych produktów z regionu i innych części Polski. Wśród oferty rękodzieła znajdziemy wyroby z ceramiki, drewna, wełny, szkła, a także produkty eko oraz specjalny świąteczny asortyment, m.in. bożonarodzeniową florystykę, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami.

Podczas Jarmarku będzie oczywiście możliwość zjedzenia na miejscu. W ofercie m.in. kuchnia foodtruckowa, alpejska, kanapki, potrawy z grilla. Nie zabraknie także sznity z tustym i oscypków. Menu dopełniać będą lokalne restauracje.

Jarmark to doskonałe miejsce, by zanurzyć się w magicznym klimacie świąt, a przez trzy dni znaleźć autentyczne wyroby rękodzielnicze, piękne przedmioty i wysokiej jakości produkty regionalne. Na miejscu pojawią się zarówno znane marki śląskie, jak i lokalni twórcy. W ofercie znajdziemy wyroby z ceramiki, drewna, wełny, szkła oraz eko-produkty. Specjalny asortyment bożonarodzeniowy, takie jak florystyka świąteczna, świece czy pierniki, będą doskonałym prezentem lub ozdobą na święta. Wielu z wystawców zaoferuje także możliwość degustacji potraw na miejscu, oferując kuchnię foodtruckową, potrawy alpejskie, kanapki czy dania z grilla. Lokalne restauracje również zaprezentują swoje menu. Łącznie na terenie jarmarku będzie 180 wystawców, z czego 130 to rękodzielnicy – zarówno ci znani, jak i ci zupełnie nowi.

Świąteczny klimat. Kolędy i winiarnia

Nowością tegorocznej edycji będzie winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne iluminacje oraz klimatyczna muzyka.

W ramach Jarmarku odbędą się również wspólne kolędowania:

  • w sobotę, 8 grudnia o godz. 15.30 z Chórem Jubilate Deo, godz. 17.00 z Katovodą
  • w niedzielę, 9 grudnia o godz. 18.15 z Chórem Mieszanym „Ogniwo”

Tradycyjnie w niedzielę, 9 grudnia o godz. 14.00 wystąpi też Orkiestra Wieczorek, kierowana przez kapelmistrza Andrzeja Pisarzowskiego. Wszystkie muzyczne wydarzenia odbędą się na schodach przed wejściem do kościoła św. Anny.

W tym roku nowością będzie otwarta winiarnia na Skwerze Zillmannów, towarzysząca świątecznym iluminacjom i klimatycznej muzyce. Oprócz tego, zaplanowane są wspólne kolędowanie z takimi zespołami jak Chór Jubilate Deo, Katovoda czy Chór Mieszanym „Ogniwo”. Dodatkowo, w niedzielę o godzinie 14.00 wystąpi Orkiestra Wieczorek pod batutą kapelmistrza Andrzeja Pisarzowskiego. Wszystkie wydarzenia muzyczne odbędą się na schodach przed kościołem św. Anny. Oprócz tego, niezapomnianą atmosferę zapewni tradycyjna karuzela wiedeńska, dostępna symbolicznie za 3 złote.

Bezpłatna komunikacja

I w tym roku organizatorzy Jarmarku przygotowali dla odwiedzających bezpłatną komunikację. Specjalne linie autobusowe kursować będą wahadłowo z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga linia startować będzie przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (przy Al. Murckowskiej), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. W godzinach szczytu linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.

Podczas trwania jarmarku, dostępne będą specjalne bezpłatne linie autobusowe, zapewniające łatwy dojazd na miejsce wydarzenia. Linie wahadłowe ruszą z dworca podziemnego w Katowicach przy Dworcu PKP oraz z Katowickiego Cmentarza Komunalnego, zapewniając bezproblemowy dostęp do terenu jarmarku.

Jarmark Na Nikiszu to obowiązkowy punkt świątecznego kalendarza w Katowicach. To idealne miejsce, aby kupić prezenty dla bliskich, skosztować pysznych potraw i poczuć świąteczną atmosferę.

Jarmark Na Nikiszu to jedno z najbardziej wyczekiwanych i największych wydarzeń świątecznych w regionie. Różnorodność wystawców, atmosfera świąt oraz bogactwo wydarzeń muzycznych i kulinarnych sprawią, że ten jarmark zdecydowanie pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024