Silesion.PL

serwis informacyjny

11. kolejka Polskiej Hokej Ligi: Sporo emocji, mnóstwo goli

11. kolejka Polskiej Hokej Ligi Sporo emocji mnostwo goli

To była kolejka pełna emocji i bramek. W trzech niedzielnych meczach hokeiści strzelili 26 goli. Lider GKS Katowice miał trudną przeprawę z Ciarko STS Sanok, ale wygrał. W Tychach wymianę ciosów udanie zakończyli gospodarze. Kolejne zwycięstwo odniósł KH Energa Toruń.

W Katowicach miejscowi rozpoczęli z przytupem i po pierwszej tercji prowadzili 3:1, później jednak do głosu doszli zawodnicy z Sanoka. Kiedy w 40. minucie Konrad Filipek wpakował krążek do siatki, kibice byli zaskoczeni, bo goście wyszli na prowadzenie 4:3. Reprezentacyjny duet Patryk Wronka i Grzegorz Pasiut skarcił jednak sanoczan. Najpierw po podaniu Wronki, Pasiut zdobył bramkę, a później bardzo doświadczony kadrowicz asystował swojemu koledze z drużyny. Lider zgarnął znowu trzy punkty i ponownie był z owacją żegnany przez kibiców.

W Tychach padło aż jedenaście bramek. Po pierwszej tercji nieoczekiwanie prowadzili sosnowiczanie. W 30. minucie było 4:2 dla tyszan, ale Zagłębie zdołało wyrównać. Końcówka należała jednak do Ślązaków. W trzeciej tercji bardzo dobrze spisywali się w obronie oraz w ataku. W tej odsłonie gry strzelili trzy gole, nie tracąc żadnego. Ostatecznie GKS Tychy wygrał 7:4.

W Toruniu nie było niespodzianki. KH Energa Toruń pokonał Tauron Podhale Nowy Targ, ale Szarotki pokazały się z dobrej strony. Torunianie w tabeli PHL plasują się na drugim miejscu.