Silesion.PL

serwis informacyjny

10 zasad bukmacherskich dla początkującego typera

Trzymając się poniższych wskazówek niemalże pewne jest, że szybciej dojdziemy do wyznaczonego celu. Choć wydają się nam to niebywale proste przesłania to w praktyce mogą okazać się ciężkie do wdrożenia. Ale przecież dzisiejsi najlepsi typerzy z całego świata również przechodzili przez tę samą drogę. Nie bójmy się wracać do historii naszych zakładów. Nasze błędy powinny stanowić jednocześnie najlepszą naukę. Dlatego warto dać sobie nieco czasu i na spokojnie zdobywać doświadczenie, by zarabiać na zakładach bukmacherskich.

10 najlepszych porad bukmacherskich

Nie zawsze wystarczy interesować się sportem, by móc z powodzeniem obstawiać mecze. Tak naprawdę musimy spełnić szereg wymogów, aby w ogóle zawrzeć swój pierwszy kupon. Poniżej przedstawiamy 10 podstawowych zasad bukmacherskich, którymi powinien kierować się każdy początkujący typer.

By wdrażać je w praktyce przypomnijmy o bezwzględnych podstawach. Zaliczamy do nich ukończenie 18 lat. Jeśli nie jesteśmy pełnoletni zapomnijmy o obstawianiu. Każdy bukmacher zwraca na to uwagę – wymagane jest potwierdzenie swojej tożsamości, wieku. Następnie należy wybrać dla siebie odpowiedniego bukmachera i zaraz po pozytywnej rejestracji konta możemy przejść do lektury poniższych zasad. Te podajemy Wam w zupełnie przypadkowej kolejności. Zaczynamy!

1. Typujesz? Ustal cel gry

– wydaje się być dość proste. A jednak! Oczywistym jest, że każdy z nas obstawia, ponieważ chce zarobić. Jest to jednak bardzo ogólnie przedstawiony cel. Musi znaleźć się w nim więcej szczegółów. Ile chcemy dokładnie zarobić w miesiąc? Jakimi stawkami zamierzamy operować? Jaką dyscyplinę sportową chcemy obstawiać? Na te i wiele innych pytań warto odpowiedzieć sobie na samym początku.

2. Odróżnij prawdziwe obstawianie od zabawy.

Grając z pewnością zależy nam na zysku. Warto możliwie jak najszybciej odróżnić typy stawiane dla zabawy od tych na poważnie. Miejmy świadomość, że grając bez żadnej analizy możemy doprowadzić się do bankructwa. Mało kto obstawia dla zabawy. Dlatego też typujmy z głową, by zarabiać na tym satysfakcjonujące nas pieniądze.

3. Ustal ile pieniędzy możesz zainwestować w obstawianie.

To niezwykle ważne. Tym bardziej, że wielu początkujących typerów jednocześnie ma pracę na pełen etat. Mając rodzinę nie możemy sobie przecież pozwolić na to, by pod koniec miesiąca nie mieć pieniędzy na podstawowe wydatki. Dlatego z góry ustalmy ile możemy przeznaczyć na typowanie, by ustrzec się totalnej katastrofy.

4. Stawiaj takie kwoty, które jesteś w stanie stracić.

Tutaj nie chcemy zrażać początkujących typerów wmawiając na samym początku, że czekają nas same straty. Chodzi o rozsądne stawkowanie. Zawsze powtarza się, żeby nie stawiać wszystkich funduszy. Bo czy w razie porażki będziemy w stanie to zaakceptować? Z pewnością nie wiedząc, że już nie mamy żadnych pieniędzy na kolejne kupony. Musimy cały czas się kontrolować, a w przypadku większych wygranych odpowiednio lokować pieniądze w kolejne mecze. Poza tym chodzi tu o zarabianie zatem co jakiś czas warto pomyśleć o wykonaniu wypłaty na konto bankowe.

5. Obstawiasz? Ucz się na swoich błędach.

Choć w sieci znajdziemy mnóstwo artykułów i komentarzy typerów, którzy zrobili mnóstwo błędów to i tak sami musimy przekonać się na własnej skórze, by wyciągnąć z tego wnioski. Porażki są tutaj codziennością. Nie unikniemy ich. Warto jednak zmniejszać ich ilość. Sami mamy na to duży wpływ. Przegrałeś? To nic. Zdarza się najlepszym. O ile potrafisz wyciągnąć z tego wnioski i na przyszłość ustrzec się tych błędów to jesteś na dobrej drodze, aby zarabiać na tym niemałe pieniądze.

6. Zakłady bukmacherskie to nie gra losowa.

Sami możemy znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo swojej wygranej. Chociażby poprzez obserwację meczu na żywo, dogłębnej analizie przedmeczowej, itp. Owszem, cały czas możemy zaobserwować ustawiane mecze. Ale na to również jest sposób – spadki kursów (musisz obserwować rynki różnych bukmacherów.

7. Zdrowie przede wszystkim.

Mało która osoba potrafi podejść do tego tematu z chłodną głową. Dlatego mówimy o tak niewielkim procencie osób, które zarabiają za zakładach bukmacherskich regularnie. Obstawiając mecze za prawdziwe pieniądze musimy wyzbyć się uczuć. Niektórzy ludzie nie mogą obstawiać na żywo, ponieważ za bardzo się emocjonują. Jeśli jednak niezależnie od tego jaki kupon obstawiliśmy i ponieśliśmy porażkę to zważmy uwagę na nasze zachowanie. Jeśli tracimy na tym nerwy i zdrowie to znak, że warto odpuścić sobie to zajęcie.

8. Zdrowe podejście od obstawiania

Nie poddawaj się po pierwszych kilku porażkach. To coś zupełnie normalnego. Jednocześnie nie popadaj ze skrajności w skrajność. Mając odpowiedni plan trzymaj się wytycznych i dąż do celu. Musisz cały czas myśleć jak zwycięzca czy przedsiębiorca dobrze zapowiadającej się firmy. Zwycięstwa przyjmuj z chłodną głową. Porażki przyjmuj na klatę i wyciągaj z nich wnioski na przyszłość, by ich nie powtarzać.

9. Nie nastawiaj się na szybkie wygrane w bukmacherce.

Jak to mówią „nie od razu Kraków zbudowano”. Nie wykluczamy, że na samym początku wygrasz kilka kuponów na wysokie kwoty. Ale tak naprawdę zakłady bukmacherskie to gra na długi dystans. Przez cały dzień mogłeś wygrać pokaźną sumkę, ale na sam wieczór obstawiając jeden kupon możesz przegrać wszystko. Wygrane nie zawsze pozytywnie wpływają na nasze dalsze obstawianie. Cały czas przypominamy o chłodnym podejściu do tematu. Warto pamiętać, że w wolniejszym tempie jesteśmy w stanie zbudować pokaźny bankroll i zarabiać regularnie.

10. Nie poddawaj się po kilku przegranych kuponach.

Niestety zakłady bukmacherskie mają to do siebie, że nawet jeśli faktycznie lubimy sport i znamy się dobrze na danej dyscyplinie sportowej to zdarza się nam przegrać kilka kuponów na samym początku. To normalne. Nie warto się jednak wtedy od razu poddawać i wmawiać sobie, że to nie dla nas. Zakłady bukmacherskie to zupełnie co innego niżeli oglądanie meczu. Prócz wiedzy ważne jest także doświadczenie. Dlatego też na początku obstawiajmy mniejsze kwoty.

 

Głupiec może zarabiać pieniądze, ale potrzeba rozsądnego człowieka, aby je zatrzymać – cytaty bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie są w naszym kraju dość popularne. Osoby, które interesują się sportem prędzej czy później postawią w swoim życiu jakiś kupon. Należy jednak zachować umiar i kontrolę, gdyż tylko wtedy bukmacherka nie zniszczy naszego budżetu.
Jeżeli zamierzamy grać przez dłuższy okres czasu to musimy dostosować się do kilku ważnych zasad. Po pierwsze grajmy za taką kwotę, że jeśli ją przegramy to nie wpłynie to w żaden znaczący sposób na nasz budżet. Bukmacherka ma być fajną zabawą, a nie źródłem utrzymania.

“Jak się nie wie co się gra, to się gra jeden dwa” – powiedzenia bukmacherskie

W rzeczywistości bardzo mało osób zarabia na bukmacherce, jednak jest to możliwe, jeśli gra się rozważnie i ma się doświadczenie w obstawianiu czy typowaniu . Po drugie nie należy grać tzw: taśm, czyli kuponów z dużą liczbą zdarzeń za wysokie stawki, ponieważ jest to prosta droga do bankructwa. Takie tasiemki można sobie grać za 2zł, na zasadzie “a nuż się uda” . Jeśli chcemy grać na poważnie to na kuponie powinny się znajdować maksymalnie 4 zdarzenia, jednak optymalnym rozwiązaniem są duble( kupony z dwoma typami) na podwojenie stawki, czyli z łącznym kursem kuponu 2-3.

Nie ufaj tym, którzy własną głupotę nazywają wiedzą – przysłowie bukmacherskie

Po trzecie grajmy to na czym się znamy. Nie warto brać cudzych typów, chyba że wiemy że dany gracz ma dobrą skuteczność. Jeżeli znasz się na piłce to typuj piłkę. Jeśli interesuje cię hokej to skup się na hokeju itd. Złym rozwiązaniem jest też granie po kursach. Należy analizować dane typy, gdyż bukmacherzy czasami błędnie oceniają szansę w zdarzeniach i wystawiają nie do końca trafione kursy. Powyższe zasady pozwolą na zdrową zabawę z legalnymi zakładami bukmacherskimi i sprawią, że będzie ona źródłem emocji, anie rozczarowania.

Freebet (ang. darmowy zakład)

Darmowy zakład (jak sama nazwa wskazuje) nie wiąże się z możliwością straty. Nawet w przypadku przegranej, zasoby portfela gracza pozostają niezmienione. Daje to też możliwość wyjścia poza stosowany przez zakłady bukmacherskie system, pozwalając na odważną i pewną grę, nagradzającą nieczęsto opłacalne zakłady za duże stawki. Chociaż bonus nie może zostać wypłacony bez zakładu, po obrocie bonusem i wygranej – już tak.

 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author