Silesion.PL

serwis informacyjny

Znowu to zrobił! Kamil Biliński piłkarzem listopada w Fortuna 1 Liga

Fortuna 1 liga Polska w pilce noznej

Fortuna 1 liga Polska w pilce noznej

Kamil Biliński znowu to zrobił! Napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała wygrał drugi raz z rzędu nagrodę piłkarza miesiąca. Laureat nagrody wskaże cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł.

Kamil Biliński wygrał nagrodę piłkarza miesiąca już w październiku. Wówczas w trzech spotkaniach zdobył cztery gole, a jego drużyna zdobyła 7 punktów. W ostatni dzień października 33-latek w ostatnich minutach spotkania z Chrobrym Głogów zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Kamil Biliński statuetkę za najlepszego piłkarza października odebrał 13 listopada i wówczas ustrzelił hat-tricka i dołożył asystę w starciu z Widzewem Łódź. Do tego dołożył również trafienie w meczu z Górnikiem Polkowice. 

W głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Istotny był również głos kibiców, bowiem zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt. 

Kamil Biliński zdobył 11 punktów (wszystkie od panelu ekspertów). Na drugim miejscu uplasował się Patryk Makuch z Miedzi Legnica (10 punktów, w tym 4 głosy od internautów), na trzecim miejscu Mateusz Kos (2 głosy), na czwartym miejscu Damin Sovsic i Branislav Pindroch (po jednym głosie).

PIŁKARZ MIESIĄCA 2021/2022

  • Wrzesień 2021 – Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)
  • Październik 2021 – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
  • Listopad 2021 – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author