Hokejowa reprezentacja Polski znowu pokonała Węgrów

Hokejowa reprezentacja Polski znowu pokonala Wegrow

W piątek, 21 kwietnia w Bytomiu Biało-Czerwoni w meczu towarzyskim pokonali wyżej notowanych rywali 3:2. Spotkanie obserwował komplet żywiołowo reagujących widzów. To był ostatni mecz podopiecznych Roberta Kalabera przed wyjazdem do Nottingham na IIHF Mistrzostwa Świata Dywizji IA, gdzie Polacy będą walczyć o awans do Elity.

W czwartek na Stadionie Zimowym w Tychach po bardzo dobrym meczu kadrowicze pokonali Węgrów 4:2. Dzień później na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów kibice znowu oglądali dobry hokej. W porównaniu do pierwszego spotkania z Madziarami doszło do kilku zmian w składzie. W bramce zabrakło golkipera numer jeden Johna Murray’a, którego zastąpił Maciej Miarka. Zabrakło też Filipa Komorskiego i Marcina Horzelskiego, którym trener Robert Kalaber dał odpocząć.

Obie drużyny grały bardzo twardo, często dochodziło do ostrych spięć. Starcie dobrze rozpoczęli Węgrzy, którzy objęli prowadzenie w 7. minucie. W 16. minucie głośno dopingujący kibice mieli powody do radości. Alan Łyszczarczyk podał do Krystiana Dziubińskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W drugiej tercji widzowie też oglądali dwie bramki, najpierw na listę strzelców wpisał się Bence Szabo, a w końcówce tej odsłony meczu Patryk Wronka wpakował krążek do siatki. W trzeciej tercji zwycięskiego gola zdobył Marcin Kolusz. To był ostatni mecz drużyny przed MŚ.

W przyszłym tygodniu, 29 kwietnia w Nottingham rozpoczną się Mistrzostwa Świata Dywizji IB. Polacy walczyć będą o awans do Elity, a ich rywalami będą kolejno Litwa, Wielka Brytania, Włochy, Korea Południowa i Rumunia.

Dla Biało-Czerwonych Mistrzostwa w Nottingham to jeden z najważniejszych turniejów ostatnich dekad. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera po 22 latach ma szansę na awans do Elity. Wszyscy rywale są w zasięgu Biało-Czerwonych, a awans uzyskają dwie drużyny.

Głównym Partnerem Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie jest Orlen, a Partnerem Petralana.

POLSKA – WĘGRY 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Dziubiński 16, Wronka 40, Kolusz 54 – Erdely 7, Szabo 22

Polska: Miarka (Zabolotny) – Kruczek, Wajda; Wronka, Pasiut, Fraszko – Jaśkiewicz, Ciura; Jeziorski, Dziubiński, Łyszczarczyk – Kolusz, Kostek; Paś, Wałęga, Zygmunt – Górny, Kamienieu; Michalski, Starzyński, Galant. Trener: Robert Kalaber

Węgry: Rajna – Hadobas, Pozsgai; Papp, Hari, Gallo – Kiss, Vertes; Erdely, Bartalis, Fejes – Sziranyi, Garat; K. Nagy, G. Nagy, Vincze – Szabo, Horvath; Koger, Nemeth, Mihaly. Trener: Kevin Constantine