Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmarł Mateusz Rutkowski, mistrz świata juniorów w skokach narciarskich

fot. PZN

W wieku 37 lat zmarł Mateusz Rutkowski, były reprezentant Polski w skokach narciarskich. Był pierwszym w historii polskim skoczkiem, który sięgnął po mistrzostwo świata juniorów.

Doniesienia o śmierci Rutkowskiego jako pierwszy podał lokalny portal sucha24.pl. Informację potwierdził następnie Polski Związek Narciarski.

“Dotarła do nas smutna wiadomość – w wieku 37 lat zmarł były reprezentant Polski w skokach narciarskich, mistrz świata juniorów z 2004 roku, Mateusz Rutkowski.

Polski Związek Narciarski składa kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim Mateusza” – czytamy w komunikacie związku.

W 2004 roku w Strynie zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów w konkursie indywidualnym. W drużynie wywalczył srebro. W 2009 roku w wieku ledwie 20 lat, zakończył karierę sportową.

Rutkowski był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich skoczków narciarskich w historii. Jego śmierć jest wielką stratą dla polskiego sportu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024