Silesion.PL

serwis informacyjny

Zbigniew Wróbel nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski kobiet

Zbigniew Wrobel nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski kobiet

Zbigniew Wrobel nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski kobiet

Szkoleniowiec, który osiągał sukcesy z drużyną Białe Jastrzębie oraz z zespołami juniorskimi JKH GKS Jastrzębie, na stanowisku selekcjonera Kadry Narodowej Seniorek zastąpił Słowaka Ivana Bednara.

Nowy trener przygotuje Hokejowe Orlice do Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji IB, które odbędą się w dniach 8-14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie.

Zbigniew Wróbel ma za sobą pracę w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet z drużyną Białe Jastrzębie. W 2011 roku doprowadził zespół do wicemistrzostwa Polski oraz do zdobycia krajowego puchar. W następnym roku wywalczył z zespołem brązowy medal w PLHK. Przez następne lata pracował z drużynami juniorskimi JKH GKS Jastrzębie, osiągając sporo sukcesów:

  • 2015/16 – medal brązowy Centralnej Ligi Juniorów
  • 2015/16 – medal srebrny Junior Młodszy
  • 2016/17 – medal brązowy Centralnej Ligi Juniorów
  • 2017/18 – medal srebrny Centralnej Ligi Juniorów
  • 2017/18 – Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych
  • 2018/19 – medal brązowy Centralnej Ligi Juniorów
  • 2018/19 – Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych
  • 2019/20 – 3. miejsce w MHL

Wróbel zastąpił Słowaka Ivana Bednara. – Umowa trenera Bednara wygasała pod koniec grudnia 2021 roku i zdecydowaliśmy się na zmianę. Nowy szkoleniowiec ma doświadczenie w pracy z kobietami oraz osiągał sukcesy prowadząc drużyny juniorskie – mówi Marta Zawadzka, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Nowy szkoleniowiec przygotuje zespół do Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji IB, które odbędą się w dniach 8-14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie. Hokejowe Orlice zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Chin, Korei Południowej, Kazachstanu i Słowenii.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024