Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowy hokeista i trener GKS Katowice

Miro Pekka Saarelainen

Miro Pekka Saarelainen

Do składu GKS-u Katowice dołączył napastnik z Finlandii, a do sztabu trenerskiego – nowy szkoleniowiec bramkarzy.

Umowę do końca sezonu z hokejową GieKSą podpisał Miro-Pekka Saarelainen, 27-letni napastnik z Finlandii. W sezonie 2021/2022 Fin rozegrał 27 spotkań w barwach klubu Kiekko-Vantaa z ligi Mestis (drugi poziom rozgrywkowy w Finlandii), w których zanotował 7 bramek i 18 asyst. Nowy napastnik GKS-u może występować zarówno na lewym, jak i prawym skrzydle; Miro-Pekka Saarelainen ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, a także w HIFK Hockey, w barwach którego zanotował 13 spotkań w Champions Hockey League. Do najważniejszych ligowych osiągnięć Saarelainena należy triumf w lidze Mestis w sezonie 2017/2018 oraz nagrody dla najlepiej punktującego zawodnika sezonu 2018/2019.

Saarelainen przenosi się do GKS-u Katowice na mocy opcji w kontrakcie, która pozwalała na rozwiązanie umowy w przypadku oferty z zagranicznego klubu. – Jest to skrzydłowy, który da nam większe pole manewru w ofensywie. Charakteryzuje się dobrym przeglądem pola na lodzie, potrafi też celnie przymierzyć. Posiada prawy uchwyt kija, co powinno być też dodatkowym atutem podczas gier w przewadze – ocenił dyrektor hokejowej sekcji GieKSy Roch Bogłowski.

Ponadto do sztabu szkoleniowego hokejowego GKS-u Katowice dołączył trener bramkarzy Arkadiusz Sobecki, były hokeista i reprezentant Polski, obecnie współpracujący z kadrami narodowymi PZHL.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author