Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed 32. kolejką Polskiej Hokej Ligi: Zdobywca Pucharu kontra wicelider

zapowiedzi i wyniki phl6 1641209216 9216

zapowiedzi i wyniki phl6 1641209216 9216

We wtorek, 4 stycznia odbędą się cztery mecze PHL. Bardzo ciekawie zapowiadają się starcia Comarch Cracovii z GKS Katowice oraz JKH GKS Jastrzębie z KH Energa Toruń.

W meczu dwóch uczestników Pucharu Polski, czyli Comarch Cracovii i GKS Katowice w lepszej sytuacji wydają się być Pasy. To oni przystąpią do meczu w lepszych humorach, bo na lodowisku w Bytomiu w dobrym stylu zdobyli Puchar Polski. Katowiczanie z pewnością będą mogli liczyć na swoich kibiców. Ponadto w wysokiej formie jest tercet napastników Wronka, Pasiut, Fraszko, który przez cały sezon dźwiga ciężar gry na swoich barkach. W zespole Comarch Cracovii rewelacyjnie spisuje się bramkarz Dienis Pieriewozczikow.

Jastrzębianie nowy rok zaczną od meczu z KH Energa Toruń. Podopieczni Roberta Kalabera ostatnio są w dobrej formie. Obecnie drużyna plasuje się na najniższym stopniu podium ligowej tabeli. W dobrej formie jest Egils Kalns. Na drodze śląskiego teamu staną torunianie, którzy 2021 rok zakończyli jako finalista Pucharu Polski. Trofeum nie zdobyli, ale zaprezentowali się bardzo dobrze, co jest korzystnym prognostykiem przed najważniejszą częścią sezonu. Dobrze ogląda się szczególnie pierwszy atak, czyli tercet złożony z braci Kalinowskich i Patryka Koguta. W tym sezonie Stalowe Pierniki już raz wygrały z mistrzami Polski. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 4:2, kolejny rezultatem 0:2, a ostatni 0:5.

W Sosnowcu gospodarze zmierzą się z Re-Plast Unią Oświęcim, która w PHL wygrała osiem spotkań z rzędu a swoją passę rozpoczęła 23 listopada właśnie od meczu z Zagłębiem Sosnowiec, kiedy to wygrała 4:3. W obecnym sezonie sosnowiczanie przegrali z Biało-niebieskimi wszystkie trzy spotkania, wcześniej 2:9 i 2:6. W drużynie prowadzonej przez Toma Coolena świetnie odnaleźli się bracia Streltsov, którzy niemal z marszu zostali jednymi z najlepszych zawodników zespołu. Ponadto w dobrej formie znajduje się Krystian Dziubiński. W Zagłębiu błyszczy rosyjski duet – Yevgeni Nikiforov i Aleksandr Vasilev.

Starcie Ciarko STS Sanok z Tauron Podhale Nowy Targ również powinno przysporzyć sporo emocji. W ostatnim starciu tych drużyn lepsi byli nowotarżanie, którzy odnieśli zwycięstwo 4:2. Wcześniej jednak zwyciężyli sanoczanie 7:2 i 4:2.

Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author