Silesion.PL

serwis informacyjny

Zawężenie jezdni na ul. Grundmanna w Katowicach. Rozpoczynają się prace w ramach połączenia z ul. Mickiewicza

Katowice ul. Grindmanna

W poniedziałek 24 lipca o godzinie 10 wykonawca połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza wprowadzi tymczasową organizację ruchu na ul. Grundmanna. Na odcinku około 50 metrów, na wysokości zajezdni PKM Katowice, obie jezdnie zostaną zawężone z trzech do dwóch pasów. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z koniecznością wybudowania przewiązki pomiędzy obiema jezdniami. Dzięki niej po wybudowaniu nowego połączenia z ul. Mickiewicza, będzie możliwe skręcenie w lewo, w ulicę Grundmanna. W dalszych etapach zostanie wybudowana nowa jezdnia, a także obiekt mostowy nad Rawą. Wartość tego zadania to ponad 36 mln zł.

Przedłużenie ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta
z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz
w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *