Silesion.PL

serwis informacyjny

Zarząd PZPN na stadionie Lecha Poznań

stadion Lecha Poznan

stadion Lecha Poznan

Jubileusz Lecha Poznań to nie tylko wydarzenie lokalne. Klub, który właśnie świętuje stulecie istnienia, zajmuje ważne miejsce na piłkarskiej mapie Polski. Świadczy o tym również to, że w środowe popołudnie właśnie na stadionie przy Bułgarskiej odbędzie się pierwsze w tej kadencji wyjazdowe posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kolejorz to kawał historii polskiego futbolu. Siedmiokrotny mistrz Polski i pięciokrotny zdobywca krajowego pucharu zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów najwyższej klasy rozgrywkowej. Od wielu lat klub kapitalnie szkoli młodzież, która potem w dużej mierze zasila najważniejszą polską drużynę – reprezentację Polski. Zdarzają się mecze kadry narodowej, w których połowę wyjściowej jedenastki stanowią właśnie wychowankowie Lecha.

W strukturach PZPN nie brakuje osób związanych z najpopularniejszym klubem w Wielkopolsce. Prezes Karol Klimczak w trakcie wyborów wszedł do zarządu piłkarskiej centrali, podobnie jak Paweł Wojtala, były świetny obrońca Lecha, a obecnie szef Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. I to właśnie oni stoją za dzisiejszym spotkaniem na stadionie przy Bułgarskiej. – Już na początku kadencji wyszliśmy z taką inicjatywą. Spotkało się to z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony prezesa Cezarego Kuleszy i zarządu PZPN. Lech ma swój niezwykle ważny i ceniony głos w piłkarskim środowisku o czym świadczy również to, że pierwsze wyjazdowe posiedzenie zarządu odbędzie się właśnie w Poznaniu dokładnie trzy dni przed setnymi urodzinami naszego klubu – mówi prezes Klimczak.

Kandydując na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiadałem większe otwarcie na problemy wojewódzkich związków piłki nożnej i klubów oraz mocniejszą integrację całego środowiska piłkarskiego. Chcemy żeby jednym z jej stałych elementów były wyjazdowe zarządy PZPN organizowane w terenie, poza Warszawą – podkreśla z kolei prezes związku Cezary Kulesza. – Pierwszy taki wyjazdowy zarząd odbywa się w stolicy Wielkopolski na zaproszenie klubu KKS Lech Poznań, który w tych dniach obchodzi swoje stulecie. Lech to niezwykle zasłużony dla polskiej piłki klub, który wychował i ciągle wychowuje wielu reprezentantów Polski – dodaje prezes PZPN.

Zarząd PZPN rozpocznie się w loży prezydenckiej stadionu o godzinie 15. Jednym z punktów będzie właśnie stulecie Lecha Poznań. Prezesi Klimczak oraz Piotr Rutkowski pokażą prezentacją dotyczącą klubu i jego wpływu na polską piłkę nożną. A trzeba pamiętać, że od wielu lat w każdym meczu reprezentacji Polski na boisko wybiega co najmniej jeden wychowanek Kolejorza. Talenty z klubowej Akademii, która w tym roku wzbogaci się o Centrum Badawczo-Rozwojowe na czele ze skills.lab, są obecne w każdej z młodzieżowych kadr narodowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author