Silesion.PL

serwis informacyjny

Zarząd PZPN na stadionie Lecha Poznań

Jubileusz Lecha Poznań to nie tylko wydarzenie lokalne. Klub, który właśnie świętuje stulecie istnienia, zajmuje ważne miejsce na piłkarskiej mapie Polski. Świadczy o tym również to, że w środowe popołudnie właśnie na stadionie przy Bułgarskiej odbędzie się pierwsze w tej kadencji wyjazdowe posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kolejorz to kawał historii polskiego futbolu. Siedmiokrotny mistrz Polski i pięciokrotny zdobywca krajowego pucharu zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów najwyższej klasy rozgrywkowej. Od wielu lat klub kapitalnie szkoli młodzież, która potem w dużej mierze zasila najważniejszą polską drużynę – reprezentację Polski. Zdarzają się mecze kadry narodowej, w których połowę wyjściowej jedenastki stanowią właśnie wychowankowie Lecha.

W strukturach PZPN nie brakuje osób związanych z najpopularniejszym klubem w Wielkopolsce. Prezes Karol Klimczak w trakcie wyborów wszedł do zarządu piłkarskiej centrali, podobnie jak Paweł Wojtala, były świetny obrońca Lecha, a obecnie szef Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. I to właśnie oni stoją za dzisiejszym spotkaniem na stadionie przy Bułgarskiej. – Już na początku kadencji wyszliśmy z taką inicjatywą. Spotkało się to z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony prezesa Cezarego Kuleszy i zarządu PZPN. Lech ma swój niezwykle ważny i ceniony głos w piłkarskim środowisku o czym świadczy również to, że pierwsze wyjazdowe posiedzenie zarządu odbędzie się właśnie w Poznaniu dokładnie trzy dni przed setnymi urodzinami naszego klubu – mówi prezes Klimczak.

Kandydując na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiadałem większe otwarcie na problemy wojewódzkich związków piłki nożnej i klubów oraz mocniejszą integrację całego środowiska piłkarskiego. Chcemy żeby jednym z jej stałych elementów były wyjazdowe zarządy PZPN organizowane w terenie, poza Warszawą – podkreśla z kolei prezes związku Cezary Kulesza. – Pierwszy taki wyjazdowy zarząd odbywa się w stolicy Wielkopolski na zaproszenie klubu KKS Lech Poznań, który w tych dniach obchodzi swoje stulecie. Lech to niezwykle zasłużony dla polskiej piłki klub, który wychował i ciągle wychowuje wielu reprezentantów Polski – dodaje prezes PZPN.

Zarząd PZPN rozpocznie się w loży prezydenckiej stadionu o godzinie 15. Jednym z punktów będzie właśnie stulecie Lecha Poznań. Prezesi Klimczak oraz Piotr Rutkowski pokażą prezentacją dotyczącą klubu i jego wpływu na polską piłkę nożną. A trzeba pamiętać, że od wielu lat w każdym meczu reprezentacji Polski na boisko wybiega co najmniej jeden wychowanek Kolejorza. Talenty z klubowej Akademii, która w tym roku wzbogaci się o Centrum Badawczo-Rozwojowe na czele ze skills.lab, są obecne w każdej z młodzieżowych kadr narodowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).