Silesion.PL

serwis informacyjny

Benjamin Verbic piłkarzem Legii Warszawa

Benjamin Verbic pilkarzem Legii Warszawa

Benjamin Verbic pilkarzem Legii Warszawa

Benjamin Verbic, 38-krotny reprezentant Słowenii i dotychczasowy zawodnik Dynama Kijów, podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu.

28-letni Benjamic Verbic może występować na pozycji lewego pomocnika lub napastnika. Jego największymi sukcesami w karierze klubowej są dwa dublety z FC Kopenhaga (2016, 2017) oraz dublet z Dynamem Kijów (2021). Drużyna ze stolicy Ukrainy w ubiegłym roku przełamała monopol na mistrzostwo kraju należący przez sześć sezonów do największego konkurenta, Szachtara Donieck. Słowieniec trzykrotnie brał udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA i czterokrotnie w Lidze Europy UEFA. Łącznie w europejskich pucharach wychodził na boisko w 59 spotkaniach.

Verbic uważany jest za jednego z kluczowych zawodników reprezentacji Słowenii w ostatnich latach. W kadrze narodowej zadebiutował w 2015 roku. Do tej pory rozegrał 38 meczów, w których zdobył pięć bramek.

– Rozmowy o przejściu Benjamina do Legi rozpoczęliśmy w lutym, ale obserwowaliśmy go znacznie wcześniej. Oczywiście, z powodu wojny na Ukrainie otworzyły się inne możliwości. Oczekiwania są bardzo konkretnie: ma nam pomóc w wygrywaniu meczów. Nadal nie mamy komfortowej sytuacji w tabeli i każda pozycja wyżej jest dla nas cenna, również ze względu przychodów. Tym ruchem zwiększamy sobie też szanse w Pucharze Polski – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

– Verbic jest zawodnikiem dobrym technicznie, który świetnie kontroluje piłkę. Inni piłkarze nie mają obaw, żeby podawać do niego, bo jest w stanie dużo wykreować. Ma odpowiednie doświadczenie, grał na bardzo dobrym poziomie w Kopenhadze i Kijowie, również w europejskich pucharach. Zdaję sobie ekipę z dużych oczekiwań kibiców. Dajmy mu czas, żeby się wdrożył – wtedy on może dać nam więcej – dodaje dyrektor Zieliński.

Słoweniec jest wychowankiem NK Celje, w barwach którego zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej jako 18-latek w 2011 roku. W obecnym sezonie Verbić rozegrał 13 meczów: dziewięć w ukraińskiej Premier Liha, trzy w Lidze Mistrzów UEFA oraz jeden w Pucharze Ukrainy.

– Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem kontrakt z Legią Warszawa. To wielki klub ze wspaniałą historią, to najlepszy klub w Polsce. Mam nadzieję, że do końca sezonu pomogę zespołowi wygrać puchar i grać najlepiej jak potrafię w lidze- mówi Benjamin Verbic.

W Legii Warszawa Verbic będzie występował z numerem 77.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author