Silesion.PL

serwis informacyjny

Ampfutbolowa reprezentacja Polski na wspólnym zgrupowaniu z juniorami, kadrą U-19 i zawodniczkami.

Reprezentacja Polski spotkala sie na wspolnym zgrupowaniu z juniorami kadra U 19 i pierwszymi zawodniczkami

Reprezentacja Polski spotkala sie na wspolnym zgrupowaniu z juniorami kadra U 19 i pierwszymi zawodniczkami

Po raz drugi w historii juniorska i seniorska reprezentacja Polski w ampfutbolu trenowały wspólnie na jednym boisku. Po raz pierwszy jednak do wspólnego zgrupowania dołączyli też zawodnicy ze świeżo powstałej kadry U-19 oraz kilka zawodniczek, które niedługo będą tworzyć pierwszą kobiecą drużynę w Europie.

– Serce rośnie gdy widzi się trzy boiska pełne ampfutbolowych zawodników i zawodniczek reprezentujących kilka pokoleń. – mówi Marek Dragosz, trener reprezentacji Polski. –  Pracowałem jednocześnie z seniorami, którzy przygotowują się do swoich czwartych już mistrzostw świata, z ośmiolatkami stawiającymi pierwsze kroki w sporcie, jak i z nastolatkami, którzy po raz pierwszy spotkali się na treningu kadry U-19. A dodatkowo w niedzielę pojawiły się u nas również kobiety, które także będą grały w ampfutbol. To był niesamowity weekend! – dodał Dragosz, który ampfutbol rozwija od 10 lat i pamięta jeszcze pierwszy historyczny trening tej dyscypliny w Polsce.

We wrześniu młodzi ampfutboliści z programu szkoleniowego Junior Amp Futbol wspierali seniorów w ich drodze do brązowego medalu mistrzostw Europy w Krakowie. Dużą popularność zyskało wówczas zdjęcie, na którym widać juniorów trzymających tablicę z napisem „Chcemy być tacy, jak Wy”. A teraz w Warszawie mieli okazję być tacy, jak ich idole. Przez dwa dni trenowali bowiem wspólnie.

– To są wielkie emocje. Bardzo cieszę się, że mogę zagrać razem z zawodnikami pierwszej reprezentacji i wspólnie z nimi trenować – mówił rozradowany jeden z najmłodszych zawodników. Dostrzec można było, że dla dzieci to wielkie przeżycie i choć niektóre początkowo wydawały się onieśmielone, to później wszyscy uczestnicy trenowali pełni zapału. – W całym środowisku mamy super atmosferę, bardzo o nią dbamy, dlatego cieszę się, że i juniorom się ona udzieliła. Dobrze jest widzieć radość u dzieciaków! – przyznaje Jakub Kożuch, obrońca seniorskiej kadry i strzelec jedynego gola w meczu o trzecie miejsce niedawnych ME.

– Wspólne zgrupowanie juniorów i seniorów to wspaniałe wydarzenie zarówno dla dzieci i ich rodziców, jak i dla seniorskiej reprezentacji. – mówi Mateusz Chmiel, tata Tomka,  najmłodszego zawodnika z Junior Amp Futbol – Wszyscy czujemy się bardzo dobrze, są wspólne treningi, treningi mentalne, posiłki – niczym jedna wielka rodzina, której myślą przewodnią jest pasja do sportu, do ampfutbolu. Dzieci z niecierpliwością czekają na to wydarzenie cały rok. Cieszą się z możliwości kontaktu z ich idolami i czerpią od nich motywację i siłę do dalszego rozwoju. Już nie możemy się doczekać spotkania za rok. – dodaje Chmiel, który od niedawna jest również organizatorem ampfutbolowej sekcji Stali Rzeszów.

Dla seniorskiej kadry treningi z juniorami były kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw świata, które w październiku odbędą się w Turcji. Młodsi koledzy z pewnością będą mocno ich wspierać w staraniach o wywalczenie miejsca na podium. – Nie ukrywam, że marzę o złotym medalu – przyznaje Jakub Kożuch, który przygodę z ampfutbolem zaczynał w wieku 14 lat, a dzisiaj jest filarem reprezentacji.

Organizatorzy z Amp Futbol Polska od dawna stawiają na szkolenie i ciągłe poszerzanie swoich działań, dlatego zaraz po udanym EURO podjęli decyzję o utworzeniu kadry U-19, która wypełni lukę między najmłodszymi zawodnikami z Junior Amp Futbol i seniorką reprezentacją Polski. W planach związanych z tą kadrą oprócz regularnych zgrupowań, jest również dwumecz z reprezentacją Anglii w tej kategorii wiekowej.

– Pierwsze zgrupowanie U-19, na którym trenowaliśmy razem z seniorską kadrą Polski było dla mnie pełne nowych wrażeń. – mówi Maks Moroz, młody zawodnik Legii Warszawa, który już kilka lat temu trenował z ampfutbolowym juniorami. – Cieszę się, że mogłem spotkać się z trochę większa grupą rówieśników z U-19, potrenować pod okiem trenera Dragosza, a także pograć z chłopakami z reprezentacji. Mimo, że są to dopiero początki to wierzę, że będzie już tylko lepiej, a sam projekt U-19 będzie się świetnie rozwijać.

Najnowszą inicjatywą ampfutbolową jest tworzenie pierwszej w Polsce, a nawet w Europie drużyny kobiecej w tej dyscyplinie sportu. Rekrutacja, chociaż ruszyła zaledwie kilka tygodni temu, idzie bardzo dobrze i na liście zgłoszeniowej widnieją już nazwiska 13 dziewczyn, które chcą rozpocząć treningi. Kilka z nich gościnnie wzięło udział w zgrupowaniu, a nawet w treningu.

– To niesamowite, że będą częścią powstającej kobiecej drużyny ampfutbolowej – pierwszej takiej w całej Europie! – cieszy się Jola Ożga, która na razie tylko obserwowała treningi zza linii końcowej. – Czuję, że tworzymy historię i nie mogę przestać się uśmiechać. Ci ludzie, ta energia! Jestem podekscytowana tym co nas czeka w kwietniu! – dodaje wspominając o planach organizacji pierwszego kobiecego zgrupowania.

Ampfutbolowa rodzina rośnie w siłę!

  • Sponsor Główny Reprezentacji Polski: Energa Grupa ORLEN
  • Oficjalni Sponsorzy Reprezentacji Polski: PZU, RL9 Coffee
  • Oficjalni Partnerzy Reprezentacji Polski: forBET, NAC, Rolimpex
  • Partner Logistyczny Reprezentacji Polski: IFB
  • Partner Medyczny Reprezentacji Polski: Ottobock Polska
  • Partnerzy Reprezentacji Polski: PZPN, Pentagon Research, Poczta Polska
  • Dofinansowanie Reprezentacji Polski ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki​

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024