Silesion.PL

serwis informacyjny

Zagłębie Lubin w Minecrafcie

Zaglebie Lubin w Minecrafcie

Zaglebie Lubin w Minecrafcie

Trzech uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie — Mateusz Kłudka, Igor Pikulski i Kacper Trzaskoma, w ramach szkolnego projektu odwzorowało Stadion Zagłębia wraz z bazą treningową oraz Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie w popularnej grze komputerowej. Klubowe obiekty zostały wiernie utworzone na jednym z serwerów gry Minecraft. 

Autorami pracy są Mateusz Kłudka, Igor Pikulski oraz Kacper Trzaskoma. Uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie zdecydowali się na odwzorowanie Klubowych obiektów w ramach szkolnego projektu, który miał na celu pokazanie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Jak sami twierdzą, Stadion Zagłębia jest niezwykle ważnym, ale również bardzo rozpoznawalnym punktem naszego miasta. Dlatego nie mogło go więc zabraknąć na specjalnie utworzonym serwerze gry Minecraft. 

– Ogromne brawa dla chłopaków za niesamowitą pracę. Jesteśmy pod dużym wrażeniem ich projektu, który bardzo dokładnie oddaje wygląd naszego Stadionu oraz infrastruktury Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Dodatkowo cieszy nas fakt, że każdy z nich kibicuje Miedziowym. Dlatego od razu zaprosiliśmy ich na najbliższy mecz z Pogonią Szczecin, gdzie będzie okazja, aby się poznać i pokazać nasz obiekt z nieco innej perspektywy  — mówi dyrektor PR i Marketingu  Marek Wachnik 

Wykonanie całości pracy zajęło chłopakom blisko miesiąc. To tylko pokazuje, że staranne odwzorowanie klubowych obiektów wymagało sporej dokładności i było dość czasochłonne. Mateusz, Igor i Kacper na co dzień interesują się piłką i wspierają Zagłębie, dzięki czemu podczas realizacji projektu mieli ogromną satysfakcję. 

Efekty ich pracy można podziwiać na kanale Zagłębie TV.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024