Silesion.PL

serwis informacyjny

W sobotę premiera banknotu na 50-lecie Miedzi Legnica

W sobote premiera banknotu na 50 lecie Miedz Legnica

W sobote premiera banknotu na 50 lecie Miedz Legnica

Już w najbliższą sobotę, przy okazji inauguracji nowego sezonu na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy, odbędzie się emisja banknotu 0 euro wydanego z okazji 50-lecia Miedzi Legnica. To unikatowa pamiątka dla każdego kibica zielono-niebiesko-czerwonych! 

Wciąż niewiele klubów sportowych w naszym kraju może pochwalić się podobnymi pamiątkami. Wydanie z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 50-lecia Miedzi banknotu o nominale 0 euro z motywem Stadionu im. Orła Białego w Legnicy jest z pewnością wyjątkowym wydarzeniem. Znajdujący się nad Kaczawą obiekt w Parku Miejskim jest świadkiem historii Miedzi od momentu narodzin Klubu. To na nim wspólnie przeżywaliśmy największe sportowe emocje, świętując awanse na trzeci, drugi i wreszcie najwyższy poziom rozgrywkowy w kraju. To Stadion im. Orła Białego zmieniał się wraz z tym, jak zmieniała się Miedź.
 
Dziś kameralny obiekt, który może pomieścić ponad 6 tysięcy widzów, jest w pełni zadaszony, wyposażony w oświetlenie o mocy 2000 luksów, podgrzewaną murawę i elektronicznie sterowany system nawadniania. To także siedziba klubu – znajdują się tu szatnie, sala konferencyjna, siłownia, gabinet odnowy biologicznej oraz klubowe biura. Niezmiennie, od 50 lat jest on domem zielono-niebiesko-czerwonych, nierozerwalnie kojarzonym z Klubem. Stąd pomysł, by to właśnie nasz dom znalazł się na banknocie 0 euro upamiętniającym 50-lecie Miedzi.
 
Nie mogło być więc inaczej – emisja banknotu, wydanego w nakładzie 5000 sztuk, odbędzie się w dniu pierwszego domowego meczu Miedzi w sezonie 2021/2022. Przed spotkaniem banknot zakupić będzie można w czynnych od godz. 11 stadionowych kasach (obsługa będzie również służyła pomocą przy zakupie biletów na mecz drogą internetową) oraz w Strefie Miedzi (z okazji emisji banknotu, wyjątkowo czynnej w sobotę w godz. 10-17). W klubowym sklepie pojawi się również specjalne urządzenie do bezobsługowej sprzedaży banknotów (przyjmować będzie jedynie monety o nominale 5 zł).
 
Przypomnijmy, że banknoty kolekcjonerskie o nominale 0 euro znane są już w naszym mieście. W ubiegłym roku Muzeum Miedzi w Legnicy wyemitowało pamiątkowy banknot 0 euro z legnickim Zamkiem Piastowskim. Z kolei w bieżącym roku w podobny sposób upamiętniło 780. rocznicę bitwy pod Legnicą i 60 lat istnienia Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu. Obie emisje cieszyły się wielkim zainteresowaniem legniczan.
 
Pamiątkowy banknot 0 euro wydany z okazji 50-lecia Miedzi będzie sprzedawany w trzech wariantach. Cena samego banknotu to 20 zł, cena specjalnego blistra z banknotem wyniesie 100 zł, natomiast wyjątkowe etui z dwoma banknotami (w wersji GOLD) kosztować będzie 200 zł. Banknoty w dwóch ostatnich edycjach ukażą się w mocno ograniczonym, limitowanym nakładzie. Każdy kibic i każdy kolekcjoner znajdzie coś dla siebie!
 
Banknot przygotowywany został we współpracy z firmą Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o., wyłącznym przedstawicielem projektu Euro Souvenir na terytorium Polski. Firma może pochwalić się wyemitowaniem m.in. banknotów z okazji 100. rocznicy urodzin trenera Kazimierza Górskiego czy banknotów upamiętniających wielkie sukcesy Orłów Górskiego. Teraz podobnym pochwalić będzie się mogła Miedź Legnica!

Fot. miedzlegnica.eu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author