Silesion.PL

serwis informacyjny

Wystawa poświęcona Kazimierzowi Górskiemu w Muzeum Legii

2 marca 2021 roku przypadła setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. Wybitny szkoleniowiec przez lata swojej działalności związany był z Legią Warszawa – najpierw jako piłkarz, a potem trener zespołu. Z tej okazji Muzeum Legii Warszawa przygotowało wyjątkową ekspozycję poświęconą Trenerowi Tysiąclecia. Pomysłodawcą wystawy jest Wiktor Bołba, kustosz Muzeum Legii Warszawa.

– Udało się nam zebrać kilka bardzo ciekawych eksponatów. Mamy tu chociażby pamiątkowy wazonik z 1948 roku, który Kazimierz Górski otrzymał w prezencie ślubnym od Legii Warszawa. Znajdują się tu także jego legitymacje klubowe, legijny dres, a także pamiątki związane z występami na Igrzyskach Olimpijskich czy słynnym Mundialu z 1974 roku – mówi Wiktor Bołba, kustosz klubowego Muzeum. 

Eksponaty pochodzą nie tylko z archiwów Legii. W chęć upamiętnienia legendarnego selekcjonera włączyła się także jego rodzina i członkowie „Orłów Górskiego”, którzy pod wodzą szkoleniowca zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata w RFN.

Do zwiedzania wystawy z zachowanie zasad sanitarnych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 17:00. Ekspozycję można będzie podziwiać do końca roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023