Silesion.PL

serwis informacyjny

Wirtualne starcie z Legią przy okazji meczu Fortuna Pucharu Polski!

We wtorek o godz. 17:30, czyli na dobę przed pierwszym gwizdkiem meczu 1/16 finału Fortuna Pierwszej Ligi pomiędzy Widzewem Łódź i Legią Warszawa, na wirtualne boisko wybiegną e-sportowcy obu klubów, dając przedsmak środowej rywalizacji.

Rok temu w 1/16 finału Pucharu Polski oba zespoły dzieliły dwa poziomy rozgrywkowe. Dziś jest to różnica już tylko jednej ligi, ale w obu drużynach doszło do wielu zmian, a o tym, która z nich jest lepsza przekonamy się w środę o godz. 17:40. Drugim akcentem pucharowej rywalizacji będzie dodatek w postaci starcia w grze FIFA 21 pomiędzy czerwono-biało-czerwonymi i “Wojskowymi”, dla których będzie to drugi taki mecz w tym roku.

W czerwcu połączone siły amp-futbolistów i e-sportowców zmierzyły się ze sobą na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Widzewiacy wyszli z rywalizacji obronną ręką, pokonując rywali z Warszawy  2:1 w formacie “2vs2”. Przypomnijmy, że po stronie stołecznej drużyny grał Miłosz “milosz93” Bogdanowski 4-krotny mistrz Polski.

Tym razem będzie to czysto e-sportowy pojedynek, Reprezentantem Widzewa będzie Alan “Cosanero” Kosiński, który po zadowalających wynikach w poprzednich meczach pokazowych z udziałem innych klubów będzie miał teraz szansę stawić czoła bezpośrednio dwóm czołowym zawodnikom w Polsce. W barwach Legii Warszawa ponownie wystąpi Miłosz Bogdanowski, a jego partnerem będzie pierwszy gotówkowy transfer między polskimi klubami – Gracjan “El Polako” Gołębiewski, który latem zamienił Arkę Gdynia na trykot z “eLką”. Nowy zawodnik warszawskiej Legii w poprzednim sezonie może pochwalić się zwycięstwem w prestiżowych rozgrywkach Ekstraklasa Games oraz walką na arenie międzynarodowej m.in. w turniejach w Paryżu czy w Atlancie. Obaj zawodnicy to reprezentanci eFutbolu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pomimo wysoko zawieszonej poprzeczki przez rywali z Warszawy, reprezentant Widzewa również nie próżnował i zaznaczył swoją obecność na polskiej scenie FIFA m.in. 5-8. miejscem na Ekstraklasa Games czy 9. miejscem w eliminacjach do polskiej kadry. Obaj zawodnicy Legii to reprezentanci eFutbolu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Hostem oraz komentatorem będzie znany na polskiej scenie Bartosz “bejott” Jakubowski, YouTuber oraz reprezentant Wisły All IN! Games Kraków, prywatnie kibic czterokrotnego mistrza Polski z Łodzi.

Wirtualne spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź, a Legią Warszawa rozpocznie się o 17:30 we wtorek 24 listopada. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić za pośrednictwem oficjalnego profilu Widzewa Łódź na Facebooku (https://www.facebook.com/widzew.ofi), ale również u partnerów medialnych na ich profilach społecznościowych: Onet Sport, Przegląd Sportowy oraz Esportmania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author