Silesion.PL

serwis informacyjny

Warta Poznań gospodarzem IV turnieju Amp Futbol Ekstraklasy – zagrają najlepsze polskie zespoły

Rok temu Poznań był amp futbolową pustynią, a w najbliższy weekend to właśnie na Golęcinie poznamy mistrza Polski w piłce nożnej dla osób po amputacjach kończyn. Gospodarzem czwartego i ostatniego w tym sezonie turnieju Amp Futbol Ekstraklasy będzie Warta Poznań, która powalczy o utrzymanie czwartej pozycji w lidze.

Niedawno rozmawiałem z trenerem Dariuszem Sylwestrzakiem o tym, że 21 grudnia będziemy mieli rocznicę pierwszego treningu amp futbolowej drużyny Warty Poznań. Nie spodziewaliśmy się tego, że dziś, po niespełna roku  będziemy mieli w kadrze 18 zawodników i trzeba będzie walczyć o to, żeby znaleźć się w 14-osobowej kadrze na turniej. Ale ta rywalizacja bardzo cieszy – mówi Bartosz Skrzypek, kapitan „Zielonych”. To on przez ostatnie lata zabiegał o to, żeby w Poznaniu powstał zespół amp futbolu – dyscypliny sportu, której popularność rośnie z każdym rokiem. Wspierają ją m.in. kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski czy inny gracz kadry narodowej, Kamil Grosicki.

Sekcję amp futbolu udało się wreszcie stworzyć w Warcie Poznań. Jest ona bardzo aktywna. W lipcu w stolicy Wielkopolski odbył się turniej Puchar Polski, a teraz zakończy się tu okrojony sezon Amp Futbol Ekstraklasy. Z terminarza wypadł bowiem jeden turniej, ale to i tak niezły wynik, zważywszy na to, jak bardzo pandemia koronawirusa namieszała w planach innych dziedzin sportu. Amp futbolistom zresztą też – na przyszły rok zostały przełożone mistrzostwa Europy, które miały się odbyć we wrześniu w Krakowie.

W lidze po tytuł zmierza Legia Warszawa. Wygrała 11 z 12 dotychczasowych meczów i, jeśli nie zdarzą się niespodzianki, już w sobotę stołeczny zespół będzie świętował zdobycie mistrzostwa Polski. Warta Poznań będzie pierwszym zespołem, który może pokrzyżować zamiary Legii. To właśnie „Zieloni” zagrają z warszawską drużyną w meczu otwarcia turnieju na Golęcinie (godz. 11). – Chcemy pokazać, że gramy u siebie oraz że na boisku nie jesteśmy zbyt gościnni i będziemy chcieli odebrać punkty rywalom – zapewnia Bartosz Skrzypek. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nawet remis Warty z Legią byłby sensacją. Miesiąc temu w Łodzi poznaniacy utrzymali bezbramkowy wynik do przerwy, ale i tak pojedynek zakończył się wygraną 4:0 zespołu ze stolicy.

W ramach przygotowań do turnieju poznańska drużyna trenowała również na boisku ze sztuczną trawą na Golęcinie. To tam będą miały miejsce zmagania amp futbolistów. – Na treningach zwracaliśmy dużą uwagę na przejście z obrony do ataku oraz na finalizację akcji. Chcemy zdobywać bramki, brakuje nam ich. Jesteśmy gospodarzami, ale nie czujemy dodatkowej presji z tego tytułu. Brak kibiców sprawia, że ten atut przestaje mieć znaczenie – podkreśla trener Warty Poznań, Dariusz Sylwestrzak i dodaje: – Legia jest oczywiście zdecydowanym faworytem do mistrzostwa, ale wierzę w to, że Warta i inne zespoły zrobią wszystko, żeby wygrać swoje mecze.

Dobra wiadomość dla „Zielonych” jest taka, że po przerwie spowodowanej operacją do drużyny wrócił już Mateusz Warakomski. Powinien wzmocnić siłę ofensywną, podobnie jak Marcin Oleksy, który niedawno dołączył do poznańskiego zespołu.

Jako gospodarze chcemy pokazać, że to nasze miejsce. Szkoda tylko, że zabraknie kibiców na stadionie. Serdecznie zapraszamy przed ekrany do kibicowania – mówi Bartosz Skrzypek.

Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na żywo na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na Facebooku Amp Futbol Polska.

Przypomnijmy, że do 7 grudnia na Przystani Sztuki przy ul. Roosevelta 22 można oglądać plenerową wystawę zdjęć “Amp futbol w Poznaniu”.

TERMINARZ IV TURNIEJU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY W POZNANIU

Sobota, 28 listopada

godz. 11:00: WARTA POZNAŃ – Legia Warszawa
godz. 12:15: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała  – Widzew Łódź
godz. 13:30: WARTA POZNAŃ – Wisła Kraków
godz. 15:00: Legia Warszawa – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
godz. 16:15: Wisła Kraków – Widzew Łódź

Niedziela, 29 listopada:

godz. 9:00: WARTA POZNAŃ – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
godz. 10:15: Legia Warszawa – Widzew Łódź
godz. 11:45: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków
godz. 13:00: WARTA POZNAŃ – Widzew Łódź
godz. 14:30: Legia Warszawa – Wisła Kraków
godz. 15:45: Ceremonia zakończenia sezonu Amp Futbol Ekstraklasy

Tabela Amp Futbol Ekstraklasy po III turnieju

1.Legia Warszawa12110136:6+3033 pkt
2.Wisła Kraków1281341:8+3325 pkt
3.TSP Kuloodporni Bielsko-Biała1271417:8+922 pkt
4.WARTA POZNAŃ121295:39-345 pkt
5.Widzew Łódź1202100:38-382 pkt

Na zdjęciu w zielonej koszulce Bartosz Skrzypek, kapitan Warty Poznań; 

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author