Silesion.PL

serwis informacyjny

Usuńcie konto na Facebooku – apeluje Steve Wozniak, współzałożyciel Apple

Steve Wozniak ma ostrzeżenie dla każdego, kto używa mediów społecznościowych … platformy podsłuchują prywatne rozmowy i wysyłają cenne dane do reklamodawców.

Nie ma szans, żeby to zatrzymać. Moja rada dla większości ludzi jest taka: znajdźcie sposób na opuszczenie Facebooka – stwierdził.

Jednocześnie przyznał, że część osób jest w stanie dla zysków poświęcić swoją prywatność. Steve Wozniak zdecydował się na usunięcie konta na Facebooku w 2018 roku, po wybuchu afery Cambridge Analytica

Steve Wozniak, właśc. Stephan Gary Wozniak – amerykański inżynier i wynalazca. Projektant i konstruktor komputerów Apple I oraz Apple II, uważanych za jedne z pierwszych komputerów osobistych w historii. Jeden z trzech założycieli przedsiębiorstwa informatycznego Apple Computer (wraz z  Stevem Jobs i przedsiębiorcę Ronaldem Wayne).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024