Silesion.PL

serwis informacyjny

Totalizator Sportowy przekazał już 5,4 mln zł na walkę z koronawirusem. Kwota stale rośnie

Od 30 marca 10 procent ze sprzedaży wszystkich zakładów i losów zawieranych na lotto.pl przekazywane jest na wsparcie walki z koronawirusem oraz skutkami pandemii. Zebrana kwota wynosi już ponad 1,4 mln zł i stale rośnie. Wcześniej spółka przekazała za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej 4 mln złotych i 90 samochodów w formie darowizn na rzecz kilkunastu szpitali. Pomoc finansowa (nie licząc aut) wyniosła ponad 5,4 mln zł.

– To właśnie dzięki swoim klientom spółka ma środki, które może przeznaczyć na wsparcie służby zdrowia. Kolejne fundusze mają nie tylko wspierać bieżące działania, ale posłużą również ograniczeniu skutków epidemii po jej zakończeniu. To także swoisty hołd dla tych wszystkich osób, które na co dzień walczą o zdrowie Polaków – podkreślił Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Właściciel marki LOTTO pomaga walczyć z pandemią na kilka sposobów. Jak wiemy, 26 marca Totalizator Sportowy przekazał za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej (w formie darowizny) 90 samochodów, które zostaną wykorzystane przede wszystkim przez te szpitale, którym niezbędne są środki transportu. Również za pośrednictwem Fundacji spółka przekazała darowiznę w wysokości 4 mln zł na walkę z epidemią koronawirusa. Wsparcie trafiło do 6 szpitali.

Spółka uczestniczy również w projekcie #zostańwdomu, a także wystartowała z własną akcją pod hasłem #MilionySposobówNaNudę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author