Silesion.PL

serwis informacyjny

Szymon Matuszek kapitanem Miedzi Legnica

Funkcję kapitana zespołu Miedzi Legnica w sezonie 2020/2021 objął Szymon Matuszek. Dla doświadczonego pomocnika taka rola to nie pierwszyzna.

Cieszę się, że trenerzy od początku widzą we mnie kandydata do bycia liderem i kapitanem drużyny. Przyjąłem to z radością. Ale nie czuję się jakąś wiodącą osobą czy dyktatorem. Mamy w zespole grupę starszych, doświadczonych osób i myślę, że wspólnie będziemy decydować i omawiać z trenerem sprawy szatni i drużyny. W szatni panuje demokracja, jest tu naprawdę fajna ekipa ludzi, chętna do pracy. Jest baza ku temu, by stworzyć dobrą drużynę zarówno w szatni, jak i na boisku. Nie zmienia to tego, że do każdego treningu i meczu muszę podchodzić na sto procent i dawać z siebie jak najwięcej. Przy tym będę miał pewne pozwolenie, by móc bardziej zarządzać, pomagać i więcej odzywać się na boiskumówi Szymon Matuszek, nowy kapitan Miedzi Legnica.

Pomocnik funkcję kapitana dzierżył również w Górniku Zabrze, niejednokrotnie pokazując na boisku wielki charakter.

Analizowałem kto był w poprzednim sezonie kapitanem. Grzegorz Bartczak i Łukasz Załuska to osoby z dużym bagażem doświadczeń. Wiadomo, że jestem w pierwszej piątce najstarszych zawodników, co też na pewno ma wpływ na decyzję sztabu. Poza tym rzeczywiście w ostatnich latach miałem staż z opaską kapitańską, więc to na pewno też pomogło trenerom w decyzji. Nie chcę być specjalnie stawiany przed szereg. Jestem częścią drużyny i tak pozostanie. Tyle, że medialnie to ja będę musiał przedstawiać drużynę i, daj Boże, pierwszy wychodzić na boisko. Mam nadzieję, że to dla całego zespołu wyjdzie na dobredodaje Matuszek.

Zastępcami kapitana będą Marcin Garuch, Krzysztof Danielewicz oraz Adrian Purzycki.

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024