Silesion.PL

serwis informacyjny

Suplementy diety w zestawach – kiedy warto się na nie zdecydować?

herbal

herbal

Z Twojej apteczki wysypują się rozmaite suplementy diety, a Ty sam gubisz się w natłoku opakowań, różnych dawek i pór przyjmowania suplementów? W tej sytuacji zaczynają kusić preparaty wieloskładnikowe i gotowe zestawy suplementów, ale czy tego typu produkty rzeczywiście mają sens? Sprawdzamy.

Zestawy suplementów diety – prostsza droga do zdrowia

Wbrew temu, co sądzą niektórzy, gotowe zestawy suplementów nie są „skokiem na kasę” firm farmaceutycznych. Wręcz przeciwnie: porównując cenę takich preparatów z sumą, jaką wydalibyśmy na wszystkie zawarte w nich składniki kupowane osobno, z reguły okazuje się, że na zestawach suplementów diety możemy sporo zaoszczędzić. Największą zaletą tych produktów nie jest jednak to, ile pieniędzy zostanie w naszym portfelu po ich zakupie.

Kto choć raz próbował się zagłębić w relacje między poszczególnymi składnikami odżywczymi, ten wie, że naturalna suplementacja to skomplikowana sprawa. Wiele mikro- i makroelementów korzystnych dla naszego zdrowia dopiero w odpowiednim towarzystwie pokazuje, na co je stać. Przyjmując więc przypadkowe, pojedyncze suplementy diety, poważnie ograniczamy ich korzystny wpływ na nasz organizm.

Można oczywiście łączyć suplementy diety na własną rękę, ale wymaga to sporej wiedzy, a laik łatwo może popełnić błąd. Zestawy suplementów zwykle są tworzone przez lekarzy, dietetyków klinicznych i specjalistów ds. żywienia – nad ich składem czuwa zawsze cały zespół ekspertów, którzy dbają o to, by zaoferować możliwie najpełniejszy i najkorzystniejszy dla zdrowia produkt.

Dla kogo przede wszystkim są przeznaczone zestawy suplementów diety?

Kto przede wszystkim skorzysta na zestawach suplementów diety? Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów tego typu przeznaczonych dla osób o różnych potrzebach, dlatego właściwie nie ma grupy odbiorców, dla której nie istniałyby korzystne zestawy suplementów diety. Pewne osoby z pewnością docenią jednak takie produkty jeszcze bardziej niż inne.

Gotowe suplementy diety to doskonałe rozwiązanie dla seniorów, którym często trudno jest pamiętać o regularnym przyjmowaniu tabletek i którzy gubią się w rozpiskach dawkowania. Specjalistyczny zestaw odpowiednio wspomoże też osłabiony wiekiem i chorobami organizm, dlatego jeśli sami wchodzimy w wiek senioralny albo opiekujemy się starszą osobą, warto poszukać preparatu, który odpowie na szczególne potrzeby tej grupy.

Równie ważna jest suplementacja w okresie ciąży. Niestety, niektóre bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka składniki odżywcze są niezwykle trudne do zbilansowania samą dietą (choć oczywiście właściwe, różnorodne, bogate w makroskładniki żywienie to absolutna podstawa dobrostanu każdej mamy i maleństwa), na co wskazują m.in. eksperci analizujący suplementy diety od Lab One. Właśnie z tego względu tak ważne jest przyjmowanie w tym czasie odpowiednio skomponowanego zestawu suplementów diety. W ciąży szczególnie należy jednak pamiętać o konsultowaniu każdego preparatu z lekarzem, najlepiej na podstawie aktualnych wyników badań.

Suplementy diety w zestawach – tak czy nie?

Do popicia tabletek potrzebujesz już nie jednej, a dwóch albo i trzech szklanek wody? O odpowiednie nawodnienie trzeba oczywiście dbać, ale mówiąc całkiem serio – przychodzi moment, w którym przyjmowanie wielu suplementów diety staje się udręką, nawet mimo świadomości ogromu korzyści, jakie przynoszą zdrowiu. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na gotowe zestawy suplementów – to nie tylko wygoda i oszczędność, ale przede wszystkim zwiększone korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Zrób porządki w apteczce i stertę blistrów z tabletkami zamień na specjalnie opracowane receptury – dzięki nim poczujesz się lżej!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024