Silesion.PL

serwis informacyjny

Studenci z całej Polski walczą o medale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

AMP futsal AWF WARSZAWA - WSG BYDGOSZCZ fot.Bartlomiej Zborowsk

Szesnaście żeńskich i szesnaście męskich drużyn rozpoczęło w piątek zmagania o pierwsze w tym sezonie medale cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Impreza zakończy się w niedzielne popołudnie, a do stolicy przyjechały ekipy z piętnastu miast.

Gospodarzem turnieju jest Uniwersytet Warszawski. Reprezentanci tej uczelni wrócili do turnieju finałowego po roku przerwy. Gdy po raz ostatni finał AMP w futsalu odbywał się w Warszawie, czyli w 2018 roku, męska ekipa UW zakończyła go ze złotym medalem. Obie stołeczne drużyny turniej rozpoczęły od wygranych 2:1 – panie pokonały Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, a panowie Akademię Tarnowską.

– Na pewno bardzo chcemy zrewanżować się za poprzedni rok, bo wtedy nie dostaliśmy się do turnieju finałowego. Być może teraz jesteśmy faworytem, ale podchodzimy do tego bardzo spokojnie i konsekwentnie będziemy grali swój futsal. Znamy doskonale tę halę, bo tutaj niemal każdego dnia trenujemy – mówi Marcin Mianowicz, bramkarz warszawskiego zespołu. Warto podkreślić, że drużyna AZS Uniwersytetu Warszawskiego występuje w futsalowej ekstraklasie. Oprócz nich w gronie faworytów imprezy wymieniane są drużyny AWF Warszawa oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Z kolei w turnieju kobiet wielkie ambicje zdradza ekipa Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie. – Przejechałyśmy tutaj po to, by być pięterko wyżej, niż rok temu, a wtedy uplasowałyśmy się na drugim miejscu. Robimy wszystko, żeby to się udało i jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione. Na pewno z roku na rok poziom idzie w górę i nie jest wcale łatwo wygrywać – podkreśla Paulina Wałaszek z Akademii. Zawodniczki z Tarnowa turniej rozpoczęły od zwycięstwa 3:0 z Politechniką Wrocławską, a wśród faworytek turnieju wymienia się także WSG Bydgoszcz i Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Turnieje o akademickie mistrzostwo Polski w futsalu rozgrywane są w pięciu warszawskich halach. Obie imprezy zakończą się w niedzielę, a mecze finałowe odbędą się w hali CSiR Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2a – finał męski zaplanowano na godz. 15, a męski na 16.10. Partnerem imprezy organizowanej przez AZS UW jest Uniwersytet Warszawski i Fundacja Orlen. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024