Silesion.PL

serwis informacyjny

Spotkanie z byłym żołnierzem sił specjalnych GROM. 4Heroes 2-3 września w Gliwicach

W pierwszy weekend września PreZero Arena Gliwice stanie się miejscem, w którym każdy będzie mógł poczuć się jak bohater. W ramach wydarzenia 4Heroes odbędą się liczne warsztaty, zajęcia sportowe i gala walk MMA, a także spotkania z inspirującymi ludźmi – w tym z Navalem, byłym żołnierzem GROM.

Współczesne bohaterstwo oczami byłego żołnierza

Zanim przeszedł selekcję do GROM-u, był żołnierzem 1 Pułku Specjalnego. Kilkanaście lat służył jako operator w zespole bojowym, udając się na misje zagraniczne – na wodach Zatoki Perskiej, w Iraku czy Afganistanie.

Już w ten weekend Naval podzieli się z uczestnikami 4Heroes spostrzeżeniami na temat wojny na Ukrainie. – Moja perspektywa jest przede wszystkim perspektywą oddanego służbie żołnierza, który wiele lat spędził w Jednostce Specjalnej. Bazując na swoim doświadczeniu opowiem o tle wojny i jej wpływie na region oraz życie milionów ludzkich istnień. Jestem pewien, że wnioski płynące z wielu życiowych lekcji, które otrzymałem przez lata, pozwolą słuchaczom zrozumieć różne aspekty dotyczące konfliktów zbrojnych, na które wcześniej – być może – nie zwracali uwagi. – mówi Naval. Warsztaty „Wojna na Ukrainie widziana oczami żołnierza Jednostki Wojskowej GROM” już w sobotę, 2 września.

Z kolei niedzielne spotkanie będzie okazją do zdobycia wskazówek dotyczących tworzenia awaryjnych planów działania, gromadzenia niezbędnego wyposażenia czy zapasów, a także zrozumienia znaczenia komunikacji w czasach kryzysu – by utrzymać bezpieczeństwo i spokój również w tych niezwykle trudnych sytuacjach. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy na stronie https://b4sportonline.pl/formoza_challenge/zapisy_na_naval . To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy.

4Heroes: rusza nas bohaterstwo

Dwa dni pełne inspirujących spotkań będą okazją do zapoznania się z pracą wojsk, służb mundurowych, ale i… psów ratowniczych. Odbędą się pokazy grup rekonstrukcyjnych, warsztaty z niesienia pierwszej pomocy, a chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach jogi, fitness czy crossfit. Sobotni wieczór zwieńczy 50. Gala walk FEN MMA. Z kolei w niedzielę będzie można przekroczyć swoje własne bariery dzięki zawodom FORMOZA Challenge. W ten weekend na PreZero Arena Gliwice każdy znajdzie coś dla siebie.

Wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram oraz informacje o biletach na wydarzenia towarzyszące dostępne na stronie https://forheroes.pl/.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze