Silesion.PL

serwis informacyjny

Sobota 15:00 – finałowy mecz Igi Świątek w Roland-Garros w Eurosport i TVN Player

W sobotę 10 października o godzinie 15:00 na korcie centralnym im. Phillipe’a Chatriera w Paryżu Iga Świątek rozpocznie spotkanie z Sofią Kenin w finale wielkoszlemowego turnieju Roland-Garros. Najważniejszy tenisowy mecz ostatnich lat pokażą na żywo kanały Eurosport 1 i TVN oraz serwisy Eurosport Player i player.pl

Półfinał turnieju z udziałem Igi Świątek obejrzało blisko 900 tysięcy osób. Finałowy mecz naszej reprezentantki to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w polskim tenisie od wielu lat. Bądźmy razem z nią w tym historycznym momencie i wspierajmy w najważniejszym meczu w życiu. Jestem przekonana, że cała Polska będzie śledzić to emocjonujące spotkanie i podziwiać naszą tenisistkę w akcji – podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN S.A.

Iga Świątek może zostać pierwszą w historii polską mistrzynią turnieju Wielkiego Szlema. Rewelacyjna 19-latka w sobotnim finale Roland-Garros zmierzy się z Amerykanką Sofią Kenin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Dzięki transmisji dostępnej również na ogólnopolskim kanale TVN oraz otwartemu dostępowi online wydarzenie będzie mógł obejrzeć każdy widz, w wybranym przez siebie miejscu i na dowolnym urządzeniu. Już od 14:00 widzowie Eurosportu 1 będą mogli śledzić specjalne tenisowe studio z udziałem znakomitych polskich i zagranicznych ekspertów. W nadchodzących dniach Eurosport 1 będzie transmitował każdy spotkanie do końca turnieju Roland-Garros, czyli decydujące mecze singla i debla kobiet i mężczyzn.

Roland Garros. Droga do finału Świątek i Kenin

Iga Świątek

 • 1. runda

Świątek – Marketa Vondrousova (Czechy, 15) 6:1, 6:2

 • 2. runda

Świątek – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:1, 6:4

 • 3. runda

Świątek – Eugenie Bouchard (Kanada) 6:3, 6:2

 • 1/8 finału

Świątek – Simona Halep (Rumunia, 1) 6:1, 6:2

 • ćwierćfinał

Świątek – Martina Trevisan (Włochy) 6:3, 6:1

 • półfinał

Świątek – Nadia Podorska (Argentyna) 6:2, 6:1

łączny czas spędzony na korcie: 7 godzin

Sofia Kenin

 • 1. runda

Kenin – Liudmiła Samsonowa (Rosja) 6:4, 3:6, 6:3

 • 2. runda

Kenin – Ana Bogdan (Rumunia) 3:6, 6:3, 6:2 

 • 3. runda

Kenin – Irina Bara (Rumunia) 6:2, 6:0

 • 1/8 finału

Kenin – Fiona Ferro (Francja) 2:6, 6:2, 6:1

 • ćwierćfinał

Kenin – Danielle Collins (USA) 6:4, 4:6, 6:0

 • półfinał

Kenin – Petra Kvitova (Czechy, 7) 6:4, 7:5

łączny czas spędzony na korcie: 10 godz. i 34 min.

O TVN Grupa Discovery
TVN Grupa Discovery to czołowy nadawca telewizyjny w Polsce, należący do wiodącego globalnego koncernu medialnego Discovery (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK), którego programy inspirują, edukują i bawią widzów na całym świecie.

W ofercie TVN Grupa Discovery znajdują się aktualnie 24 kanały telewizyjne, w tym stacje ogólnodostępne oraz portfolio płatne – factualowe, lifestyle’owe, informacyjne, sportowe i filmowe.TVN Grupa Discovery posiada również bogatą ofertę produktów online, m.in. Player – jeden z najbardziej angażujących polskich serwisów OTT zawierający kanały na żywo oraz programy na żądanie, a także Eurosport Player oferujący najlepsze wydarzenia sportowe na żywo w sieci. Do nadawcy należy Agencja TVN – oferująca najbardziej kompleksowe usługi produkcji i dystrybucji materiałów informacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz TVN Media – jedno z wiodących biur sprzedaży reklam w Polsce. TVN łączy strategiczne partnerstwo z Grupą CANAL+, operatorem czołowej platformy cyfrowej w Polsce.

O Grupie Eurosport
Należąca do Discovery Grupa Eurosport to największa platforma sportowa w Europie, która dostarcza emocji kibicom i łączy ich wokół największych wydarzeń sportowych. Relacjonując igrzyska olimpijskie w Europie, Eurosport zapewni zupełnie nowy wymiar wrażeń z igrzysk jeszcze większej grupie kibiców na niespotykaną dotąd skalę. Eurosport łączy fanów i ich sportowych idoli dzięki relacjom nadawanym przez cały rok. Prowadząc transmisje z najważniejszych zawodów kolarskich, turniejów wielkoszlemowych i dyscyplin zimowych, kanały Eurosport 1, Eurosport 2 i Eurosportnews docierają do 236 milionów odbiorców w 94 krajach Europy, Azji i Pacyfiku, Afryki i Bliskiego Wschodu. Eurosport.com jest największą w Europie siecią stron internetowych odwiedzaną przez 14,5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Ponadto usługa Eurosport Player zapewnia dostęp do największych wydarzeń sportowych o każdej porze i na dowolnym urządzeniu w 52 krajach. Eurosport Events specjalizuje się w zarządzaniu międzynarodowymi imprezami sportowymi i ich promocji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024