Silesion.PL

serwis informacyjny

Ryszard Wieczorek I trenerem Arki Gdynia

Ryszard Wieczorek I trenerem Arki Gdynia

Ryszard Wieczorek I trenerem Arki Gdynia

61-letni szkoleniowiec Ryszard Wieczorek został nowym trenerem Arki Gdynia. Na stanowisku zastąpi Hermesa Nevesa Soaresa. Podpisana umowa obowiązywać będzie do końca sezonu.

Najwięcej spotkań w roli szkoleniowca odnotował w klubie, w którym rozpoczynał karierę trenerską – Odrze Wodzisław (101 spotkań – wszystkie w Ekstraklasie). Istotną rolę odegrał również w tegorocznym półfinaliście Pucharu Polski – KKS Kalisz. Miejscowy KKS w latach 2019-2021 prowadził w 71 grach, z którym zrobił awans do 2. Ligi, a następnie dotarł do finału baraży. Rundę jesienną obecnego sezonu spędził w Polonii Bytom, z którą zdobywał średnio 2,18 pkt/mecz.

Nie boję się wyzwań. Jestem tak długo trenerem, tak długo pracowałem na różnym poziomie, że to dodatkowa adrenalina. Chcę dotrzeć do zawodników i zdiagnozować, gdzie z ich perspektywy jest problem, że w ostatnim okresie nie wygrywają, a tracą bramki w końcówce. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Wiem, jakie w Gdyni są oczekiwania, ale zrobię wszystko, by w te minimum osiem spotkań wykonać taką pracę, by Arka znalazła się w Ekstraklasie – przyznaje nowy szkoleniowiec.

Decyzja o przyszłości dotychczasowego pierwszego trenera – Hermesa zapadnie w najbliższych dniach. Na chwilę obecną, na mocy postanowień kontraktu, wrócił on do pełnienia obowiązków asystenta.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024