Silesion.PL

serwis informacyjny

Robert Pich na dłużej w Śląsku Wrocław

Słowacki pomocnik Śląska Robert Pich podpisał z wrocławskim klubem nowy kontrakt. Umowa zawodnika obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku.

Słowak jest związany ze Śląskiem od 2014 roku z dwoma półrocznymi przerwami. Jesienią 2015 oraz 2016 roku na jedną rundę odchodził bowiem do niemieckiego 1. FC Kaiserslautern, jednak za każdym razem wracał do Wrocławia. I zawsze stawał się bardzo ważnym graczem dla każdego kolejnego trenera WKS-u. Tak samo jest i w tym sezonie, w którym Robert zagrał w 36 spotkaniach i z 7 bramkami na koncie był jednym z najskuteczniejszych piłkarzy wrocławskiego zespołu.

Długoletnią grą na wysokim poziomie i dobrą skutecznością Pich zapracował na szczególne miejsce w gronie obcokrajowców związanych ze Śląskiem. To właśnie on ma na swoim koncie najwięcej występów (203) oraz goli (40) wśród wszystkich zagranicznych graczy Trójkolorowych.

– W żadnym innym klubie nie grałem dotąd tak długo jak w Śląsku Wrocław. Ja i moja rodzina czujemy się we Wrocławiu bardzo dobrze i cieszę się, że zostaniemy tu na dłużej. Sezon 2019/20 był w naszym wykonaniu zdecydowanie lepszy od poprzednich, ale głęboko wierzę, że to dopiero przedsmak tego, na co nas stać i w nadchodzących rozgrywkach damy kibicom wiele radości – podkreśla Robert.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024