Silesion.PL

serwis informacyjny

Comarch Cracovia zdobyła hokejowy Puchar Polski!

Comarch Cracovia zdobyla hokejowy Puchar Polski 2021

Comarch Cracovia zdobyla hokejowy Puchar Polski 2021

We wtorek, 28 grudnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu Comarch Cracovia pokonała w finale Pucharu Polski KH Energa Toruń 3:0. Pasy po raz trzeci w historii zdobyły prestiżowe trofeum.

W pierwszej tercji widzowie oglądali przede wszystkim popisy bramkarzy. W 12. minucie napastnik KH Energa, Robert Arrak był zaskoczony, kiedy rosyjski bramkarz Denis Perevozchikov dwukrotnie w krótkim odstępie czasu bronił jego strzały. W 24. minucie Pasy objęły prowadzenie. Aliaksandr Shkrabau wybił krążek prosto pod łyżwy… Erika Nemca, który huknął na toruńską bramkę. Conrad Molder nie zdołał obronić tego strzału.

W trzeciej tercji Pasy podwyższyły prowadzenie po bardzo mocnym uderzeniu spod niebieskiej linii Martina Dudasa. Chociaż Pasy miały za sobą długi i trudny mecz z poniedziałku w półfinale z Re-Plast Unią Oświęcim, który zakończył się w rzutach karnych, prezentowały się na lodowisku lepiej od rywali. Pod koniec spotkania trener Jussi Tupamaki zdjął z lodowiska bramkarza, Evgenii Bodrov po podaniu Damiana Kapicy wpakował krążek do pustej bramki. Przy stanie 3:0 kibice Cracovii śpiewali: „Puchar jest nasz”.

Puchar zwycięskiej drużynie wręczył minister sportu Kamil Bortniczuk i prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina. Najlepszymi zawodnikami meczu uznano bramkarzy: Conrada Moldera z Torunia i Denisa Perevozchikova z Cracovii. Pierwszemu z wymienionych nagrodę wręczył minister sportu Kamil Bortniczuk a bramkarzowi Cracovii prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Po spotkaniu bardzo szczęśliwy był trener Rudolf Rohacek, który już po raz trzeci doprowadził Cracovię do triumfu w Pucharze Polski. Wcześniej zespół pod jego wodzą zdobył prestiżowe trofeum w 2013 i 2015 roku. – Najlepiej smakuje ostatni triumf – mówił zadowolony trener Pasów. – Kluczem do zwycięstwa była postawa naszego bramkarza. Spisywał się znakomicie – podkreślał Rohacek.

Wyniki Turnieju Finałowego Pucharu Polski

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu

27 grudnia, poniedziałek 

Półfinały 

  • GKS Katowice – KH Energa Toruń 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Wronka 3, Fraszko 17, Wronka 24, Wanacki 43 – M. Kalinowski 16, Arrak 22, Limma 38, K. Kalinowski 41, 54

  • Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, d. 0:0, k. 1:3)

Dziubiński 21, Carlsson 42, A. Streltsov 43 – Ismagilov 30, 32, Shirley 58, Ismagilov 65

28 grudnia, wtorek

Finał

  • Comarch Cracovia – KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Nemec 24, Dudas 45, Bodrov 59

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024