Silesion.PL

serwis informacyjny

Przybij piątkę z maskotką Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023 w Galerii Katowickiej!

Przybij piatke z maskotka Mistrzostw Swiata w Pilce Recznej 2023 w Galerii Katowickiej 1

Przybij piatke z maskotka Mistrzostw Swiata w Pilce Recznej 2023 w Galerii Katowickiej 1

Już w najbliższy piątek i sobotę (29-30 kwietnia br.) w Galerii Katowickiej odbędzie się trophy tour Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023. Trofeum i maskotka mistrzostw będą po raz pierwszy zaprezentowane szerszemu gronu kibiców. Katowice są jednym z miast-gospodarzy przyszłorocznych rozgrywek.

Statuetka, którą otrzymają mistrzowie świata, jest pozłacana, mierzy 50 cm i waży ponad 19 kg. Trofeum przedstawiające dłoń trzymającą piłkę zostało wykonane ręcznie, a jego powstawanie nadzorował iracki rzeźbiarz Ahmed Albahrani.

Jak wygląda na żywo – będzie się można przekonać w najbliższy piątek (15:00-19:00) i sobotę (15:00-21:00) na parterze Galerii Katowickiej. Przed kibicami zaprezentuje się też maskotka MŚ 2023 – wiewiórka PAX.

– Katowice są miastem wielkich sportowych wydarzeń, kto kiedykolwiek oglądał rozgrywki w Spodku wie, że nigdzie nie kibicuje się tak, jak tutaj. Przedsmak emocji towarzyszących mistrzostwom będzie można poczuć już w ten weekend w Katowickiej – zaprasza Anna Szczerkowska, marketing manager Galerii Katowickiej.

Organizatorami zaplanowanych na styczeń przyszłego roku mistrzostw są Polska i Szwecja. Polacy rozpoczną rywalizację przed publicznością katowickiego Spodka. Podopieczni Patryka Rombla, w przypadku awansu, pojadą do TAURON Areny Kraków. Dwa ćwierćfinały oraz półfinał turnieju odbędą się ERGO ARENIE w Gdańsku. Gospodarzem meczów o Puchar Prezydenta IHF będzie Orlen Arena w Płocku. W Katowicach rozegrane zostaną także mecze fazy wstępnej Niemiec oraz, w przypadku awansów – rundy głównej z udziałem Niemców i Norwegów.

Miastami-gospodarzami po stronie szwedzkiej są: Goteborg, Malmo, Kristianstad, Jonkoping i Sztokholm.

Prezentacja Maskotki i Pucharu Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023 fot: Marcin Bulanda / PressFocus

Sprzedaż biletów na mecze trwa. Można je nabyć na pośrednictwem strony internetowej www.handball23.com.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,609 m2 i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek&Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull& Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro RTV AGD, Douglas czy Flying TigerCopenhagen. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos oraz projektor laserowy 4K. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Właścicielem Galerii Katowickiej jest fundusz Employees Provident Fund of Malaysia z siedzibą w Kuala Lumpur, założony w 1951 r. To jeden z najstarszych i największych funduszy emerytalnych na świecie, inwestujący również w nieruchomości. Za zarządzanie aktywami funduszu (asset management) odpowiedzialny jest Savills Investment Management z siedzibą w Londynie.

Za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka APSYS Polska.

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. 

Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” – ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy innowacyjne projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców, uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.

Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 23 obiektach handlowych zlokalizowanych w 18 największych miastach w  kraju oraz biurowcem Arkada Business Park w Bydgoszczy i kompleksem biurowym React zlokalizowanym w  centrum Łodzi. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową – Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).