Polki przegrały z Danią w drugim meczu MŚ U18

Polki przegraly z Dania w drugim meczu MS U18

W czwartek, 12 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach reprezentacja Polski rozegrała drugi mecz w 2023 IIHF Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Biało-Czerwone przegrały po bardzo zaciętym meczu z mocną Danią 1:3. Następny mecz Polki rozegrają w piątek. O godz. 16:30 zmierzą się z Hiszpanią. Bilety do kupienia w serwisie Kupbilet.pl oraz w kasach.

Od 10 do 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane są Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB. Reprezentacja Polski rywalizuje z Koreą Południową, Danią, Hiszpanią, i Chińskim Tajpej. We wtorek na inaugurację drużyna prowadzona przez Magdalenę Jabłońską pokonała Koreę Południową 6:0, czwartek Polki zmierzyły się z bardziej wymagającym rywalem.

Minęło zaledwie 69 sekund i Dunki objęły prowadzenie po skutecznym strzale Fredrikke Foss. Polki regularnie atakowały. Częściej strzelały na bramkę, przeważały, ale pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:1. W drugiej przyjezdne wykorzystały szybkie kontry i dwukrotnie trafiły do siatki. W 52. minucie Maja Brzezińska zdobyła bramkę dla naszego zespołu. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. – W pierwszej tercji byłyśmy za bardzo ospałe. Poza tym mamy problemy ze skutecznością – oceniła zawodniczka Lena Zięba. – Dużym problemem było to, że oddałyśmy za mało groźnych strzałów. Cieszę się, że dziewczyny podniosły się w trzeciej tercji. To nie jest koniec mistrzostw, walczymy dalej – podkreśliła trenerka Magdalena Jabłońska.

W czwartek o godz. 16:30 Polki zmierzą się z Hiszpanią. Bilety do kupienia w serwisie Kupbilet.pl oraz w kasach.

2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB

DANIA – POLSKA 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Foss 2, Pouls 30, Hoeg 34 – Brzezińska 52

DANIA: Bjergstad – Holm, Luplau; Pouls, Dahlmann, Kielstrup – Rasmussen, Lau; Ranum, Heeris, Bergamann – Helms, Lundmark; Foss, Sondergaard, Hoeg – Madsen-Mygdal, Lehmann, Florentz. Trener: Nielsen.

POLSKA: Ratajczyk – N. Nosal, Wencel; Łąpieś, Stępień, Skręt – Isztok, E. Nosal; Sencerz, Brzezińska, Zięba – Wójcik, Piasecka; Cybulska, Żyła, Huchel – Cybula; Świątek, Jankowska. Trener: Jabłońska.

Partnerami Mistrzostw są miasto Katowice, Tauron, Ministerstwo Sportu, Toyota Czajka oraz Hotele Diament. Mistrzostwa będą odbywać się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka.