Silesion.PL

serwis informacyjny

Zawisł Seatem nad DTŚ-ką i uciekł. Taksówkarz przemówił mu do rozsądku

fot. Śląska Policja

Dziś, kilkanaście minut po północy, na ulicy Klary w Rudzie Śląskiej doszło do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Kierowca Seat-a, mając w organizmie ponad promil alkoholu, stracił kontrolę nad pojazdem i zatrzymał się na barierkach energochłonnych, tuż nad DTŚ. Kierowca po zdarzeniu uciekł i zamówił taksówkę. Wiozący go taksówkarz przemówił mu do rozsądku i przekonał, aby wrócił na miejsce…

Informacja o incydencie szybko dotarła do dyżurnego, który niezwłocznie zadysponował na miejsce patrol drogówki. Jednak gdy policjanci przyjechali, samochodu ani jego kierowcy nie było na miejscu. Sytuację rozwikłała niespodziewana interwencja taksówkarza, który przywiózł młodego mężczyznę, przyznającego się do kierowania Seat-em.

Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Zabrza, jadąc ulicą Klary, nie zauważył zbliżającego się skrzyżowania i z impetem przeleciał przez wysepkę na 1 Maja, kończąc jazdę na metalowych barierach. Po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia i poprosił swoją dziewczynę o zamówienie taksówki. W trakcie podróży do Zabrza opowiedział taksówkarzowi, co się stało, a ten przekonał go, aby wrócił na miejsce.

Rozmowa z taksówkarzem uświadomiła kierowcy, że ucieczka nie ma sensu, gdyż policja i tak go odnajdzie. Po badaniu przeprowadzonym przez policjantów okazało się, że miał on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Jego samochód został zdjęty z barier i odholowany na parking, a mężczyzna trafił do komendy, gdzie przeprowadzono z nim szereg badań. Na podstawie tych wyników biegły będzie mógł określić, ile alkoholu było w jego organizmie w trakcie zdarzenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara więzienia.

To zdarzenie, mimo licznych akcji i kampanii społecznych, jest kolejnym przykładem na to, że nadal są kierowcy, którzy prowadzą pojazdy po spożyciu alkoholu, narażając życie siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024