Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały PHL: Tyszanie wyrównali rywalizację. W środę decydujący mecz!

Polfinaly PHL 2022 Tyszanie wyrownali rywalizacje. W srode decydujacy mecz

Polfinaly PHL 2022 Tyszanie wyrownali rywalizacje. W srode decydujacy mecz

W poniedziałek GKS Tychy pokonał GKS Katowice, chociaż na 18 sekund przed końcem trzeciej tercji przegrywał 1:2. Gospodarze wyrównali, a w karnych błysnął Christian Mroczkowski, który dwukrotnie zaskoczył Johna Murray’a.

W 11. minucie GieKSa objęła prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym krążek wpadł do bramki, a gola strzelił Patryk Wronka, który w rywalizacji półfinałowej z tyską drużyną spisuje się rewelacyjnie. Reprezentacyjny napastnik strzelił tyszanom w półfinałach aż sześć goli. Przez większość spotkania goście prowadzili 1:0. W 55. minucie wyrównał Michael Cichy, ale tyszanie bardzo krótki cieszyli się z remisu, bo… 17 sekund później Mateusz Michalski wpisał się na listę strzelców. Pod koniec spotkania gospodarze wycofali bramkarza i ten manewr przyniósł skutek. Na 18 sekund przed zakończeniem trzeciej tercji tyszanin Michał Kotlorz zdobył bramkę.

W dogrywce bramki nie padły a w karnych lepsi byli miejscowi. Dwukrotnie bramkarza GieKSy zaskoczył Christian Mroczkowski. – Nie poddaliśmy się, graliśmy do końca. Szacunek dla naszego bramkarza Tomasa Fucika, bo bez jego świetnych interwencji nie wygralibyśmy meczu – mówił Mroczkowski, bohater poniedziałkowego spotkania. Decydujący mecz odbędzie się w środę, 30 marca na lodowisku Satelita w Katowicach. 

Drugiego finalistę możemy poznać już we wtorek. W rywalizacji do czterech zwycięstw Re-Plast Unia Oświęcim prowadzi z JKH 3-2, ale obrońcy tytułu ostatnio świetnie się spisują. Ekipa Roberta Kalabera wygrała dwa mecze z rzędu, a wtorkowy zostanie rozegrany na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i będzie również transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Półfinał PHL (do 4. zwycięstw)

28 marca, poniedziałek

  • GKS TYCHY – GKS KATOWICE 3:2 w karnych (0:1, 0:0, 2:1, d. 0:0, k. 2:1)

Cichy 55, Kotlorz 60, Mroczkowski 80 – Wronka 11, Michalski 55

Stan rywalizacji: 3-3.

Następny mecz

Mecz nr 7, 30 marca: 

  • GKS Katowice – GKS Tychy, godz. 18:30

29 marca, wtorek

  • JKH GKS JASTRZĘBIE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM, godz. 18:00

Stan rywalizacji: 2-3.

Ewentualnie

  • Mecz nr 7, 31 marca: Unia – JKH

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024