Silesion.PL

serwis informacyjny

Starcie mistrzów. W czwartek początek półfinałów Polskiej Hokej Ligi

Starcie mistrzow. W czwartek poczatek polfinalow Polskiej Hokej Ligi

Starcie mistrzow. W czwartek poczatek polfinalow Polskiej Hokej Ligi

Już w czwartek, 9 marca rozpoczynają się półfinały Polskiej Hokej Ligi. W pierwszej parze mistrz sezonu zasadniczego Comarch Cracovia zmierzy się z GKS Katowice, który w poprzednich rozgrywkach świętował mistrzostwo Polski. Faworytem jest drużyna z Krakowa.

Pasy dostały się do najlepszej czwórki bez problemów, wygrywając cztery spotkania z Zagłębiem Sosnowiec. GKS Katowice stoczył pasjonującą walkę z JKH GKS Jastrzębie i dopiero po siódmym meczu zapewnił sobie awans do półfinału. We wtorek GieKSa pokonała rywali 6:2 i zwyciężyła w serii 4-3. – Za nami siedem ciężkich meczów, ale po takich zwycięstwach nie czuje się zmęczenia. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na półfinał i nie będziemy myśleć przed nadchodzącymi meczami o zmęczeniu czy bólu, bo to jest play-off – mówił Mateusz Bepierszcz, który we wtorkowym starciu zaliczył dublet. W czwartek i piątek mecze zostaną rozegrane na lodowisku w Krakowie.

W drugiej parze Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z GKS Tychy. Początek tej rywalizacji w sobotę. W tym sezonie w bezpośrednich starciach zdecydowanie lepiej radzą sobie Ślązacy. Z pięciu meczów ligowych tyszanie tylko jeden przegrali. Na dodatek pod koniec grudnia poprzedniego roku na lodowisku w Oświęcimiu pokonali gospodarzy w finale Pucharu Polski.

Mecze półfinałowe będą transmitowane na platformie polskihokej.tv

Terminarz półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi 2023

Półfinały (do 4. zwycięstw)

Czwartek, 9 marca

  • Comarch Cracovia – GKS Katowice, godz. 18:30

Piątek, 10 marca

  • Comarch Cracovia – GKS Katowice, godz. 18:30

Sobota, 11 marca

  • Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy, godz. 18:00

Niedziela, 12 marca

  • Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy, godz. 17:00

Poniedziałek, 13 marca

  • GKS Katowice – Comarch Cracovia, godz. 18:30

Wtorek, 14 marca

  • GKS Katowice – Comarch Cracovia, godz. 18:30

Środa, 15 marca

  • GKS Tychy – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:00

Czwartek, 16 marca

  • GKS Tychy – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author