Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały Polskiej Hokej Ligi: Unia awansowała do finału!

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi Unia awansowala do finalu

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi Unia awansowala do finalu

W szóstym meczu półfinałowym play-off Re-Plast Unia Oświęcim pewnie pokonała na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie. W serii drużyna Toma Coolena wygrała z obrońcami tytułu 4-2 i będzie walczyć o złote medale. Jastrzębianom pozostała rywalizacja o brąz.

Na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju goście dominowali od początku. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1, w kolejnych odsłonach sytuacja nie uległa zmianie. Oświęcimianie grali bardzo rozsądnie i zdobyli kolejne bramki. Miejscowi nie potrafili odrobić tych strat. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 i Unia awansowała do finału po 17 latach przerwy.

– Co było kluczem do zwycięstwa? Moja drużyna grała rozważnie i strzeliliśmy dwa gole w przewagach, co było bardzo cenne. Świetną robotę wykonał również nasz bramkarz Clarke Saunders – mówił uradowany trener Unii Tom Coolen. – Dobrze, że nie było dogrywki. W tej serii rozegraliśmy aż cztery, a ja nie lubię dogrywek – dodawał szkoleniowiec drużyny z Oświęcimia. Trener oraz hokeiści dziękowali również kibicom. – W wyjazdowym spotkaniu bardzo nas wspierali, głośno dopingując. Kibice dodają zawodnikom mnóstwo energii – zaznaczał Coolen.

Kto będzie rywalem Unii w finale? Poznamy go już w środę, bo na lodowisku Satelita w Katowicach odbędzie się siódmy mecz półfinałowy pomiędzy GieKSą a GKS Tychy. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 3-3. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30 i będzie transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Półfinał PHL (do 4. zwycięstw)

29 marca, wtorek

  • JKH GKS JASTRZĘBIE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Kostek 19 – V. Streltsov 14, Da Costa 18, Carlsson 23, Rogov 51

Stan rywalizacji: 2-4. Awans Unii

30 marca, środa

GKS Katowice – GKS Tychy, godz. 18:30.

Stan rywalizacji: 3-3.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author