Silesion.PL

serwis informacyjny

Pierwsze takie parkowanie w Polsce – automatyczne maszyny parkingowe w Katowicach

Automatyczny parking ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach

13 listopada zostaną uruchomione dla kierowców automatyczne maszyny parkingowe w Katowicach przy ul. Tylnej Mariackiej. To pierwsza tego typu inwestycja publiczna w Polsce. Składa się z dwóch zespołów maszyn, które wykorzystują inteligentny system rotacyjny i przechowują pojazdy na przeznaczonych do tego platformach. Jak działa automatyczny parking na Tylnej Mariackiej?

Pierwszy zestaw – o długości 67 metrów – to połączenie 12 modułów parkingowych. Drugi – długi na ponad 45 metrów – składa się z 8 modułów. Każdy moduł posiada niezależny wjazd/wyjazd oraz 12 platform parkingowych. To oznacza, że w obu zestawach można zaparkować łącznie 240 pojazdów. Jest to efektywne wykorzystanie przestrzeni, ponieważ maszyny zajmują tyle powierzchni, ile około 40 miejsc parkingowych o standardowych wymiarach.

Od 13 do 30 listopada z maszyn parkingowych zlokalizowanych przy ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach będzie można korzystać za darmo. To okazja do przetestowania systemu osobiście dla wszystkich chcących przekonać się jak działają maszyny parkingowe

Autorem technologii o nazwie Grand Vertical Parking, a także wykonawcą inwestycji miasta Katowice, jest działająca na rynku od 1984 firma GRAND, specjalizująca się m.in. w precyzyjnej obróbce metalu CNC. Opracowanie tego innowacyjnego rozwiązania to wynik prowadzonych przez firmę prac badawczo-rozwojowych. Rolę inwestora zastępczego pełniła spółka miejska Katowickie Inwestycje S.A. Koszt inwestycji to niespełna 23 mln zł.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023