Silesion.PL

serwis informacyjny

Oliwier Mutwil zwycięzcą listopadowego biegu CITY TRAIL w Katowicach

Oliwier Mutwil zwyciezca listopadowego biegu CITY TRAIL w Katowicach

Oliwier Mutwil zwyciezca listopadowego biegu CITY TRAIL w Katowicach

W drugim biegu sezonu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Katowicach, który odbył się 20 listopada wzięło udział 361 biegaczek i biegaczy. Zwycięzcą został drugi przed miesiącem – Oliwier Mutwil, który uzyskał znakomity rezultat – 15:22. Wśród kobiet najszybszą była Agnieszka Gortel-Maciuk, która ma na koncie już dwie wygrane w trwającym sezonie. Trzecie zawody edycji tego przełajowego cyklu są zaplanowane na 11 grudnia.

Wysoki poziom podczas weekendowych biegów CITY TRAIL był spodziewany ze względu na zbrojenia wielu czołowych biegaczy do przyszłotygodniowych przełajowych mistrzostw Polski w Oleśnie. Zwycięzca dzisiejszych zawodów – Oliwier Mutwil planuje tam powalczyć o podium na dystansie 4 km. Wynik 23-latka uzyskany dzisiaj podczas CITY TRAIL – 15:22 – to jeden z najlepszych rezultatów, jakie odnotowano na tej urozmaiconej trasie w dziewięcioletniej historii imprezy, co daje podstawy, by sądzić, że medal MP jest realny.

Na dziś założyłem sobie tylko tyle, żeby się porządnie zmęczyć, bo ten start to jedyny mocny akcent po obozie, a przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych. Warunki, przez mróz i miejscami śliską trasę, były dziś zdecydowanie trudniejsze niż przed miesiącem, ale to nawet na plus, ponieważ to w końcu przełaj. Jeśli chodzi o rywalizację, chciałem dziś pobiec inaczej niż zwykle. Biegłem za Dawidem Maliną przez kilometr. Potem wyszedłem na prowadzenie, a mniej więcej w połowie dystansu zerwałem mocniej tempo i udało mi się wypracować przewagę. Na mecie okazało się, że czas jest nieco lepszy niż w październiku, co cieszy tym bardziej biorąc pod uwagę te mniej sprzyjające warunki.

Drugie miejsce zajął dzisiaj zwycięzca październikowych zawodów CITY TRAIL w Katowicach – Dawid Malina (wynik 15:43). Oliwier i Dawid to dwaj pretendenci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu CITY TRAIL, którzy zdecydowanie odbiegają poziomem od pozostałych zawodników. Niemniej jednak warto odnotować, że jako trzeci na mecie zameldował się dzisiaj Karol Sokołowski (czas 16:23).

Wśród pań wciąż w doskonałej formie jest Agnieszka Gortel-Maciuk. Ambitnie walczyła dzisiaj o rozbicie bariery 18 minut. Ostatecznie zabrakło tylko sekundy. Agnieszka start docelowy będzie miała za tydzień – półmaraton na Martynice. W kolejnych biegach zapowiada się interesująco ze względu na powrót do biegania szybkiej przed laty zawodniczki. Monika Hałasa – bo o niej mowa – to uczestniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2013 roku z Tampere. Monika posiada doskonałe rekordy życiowe na 1000 i 1500m (2:39,95 i 4:11,63). W dzisiejszej rywalizacji zajęła drugie miejsce, z czasem 19:08. Trzecia była Agata Długosz (wynik 19:47). 

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 93 młodych sportowców. 

Zawodom dla biegaczy towarzyszyła Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK. 

Dzisiejszemu biegowi towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie nad Stawami Janina i Barbara. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zawody pod szyldem CITY TRAIL odbywają się także w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z lokalizacji zaplanowano po 5 biegów. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Organizatorem zawodów jest Fundacja Krok do Natury.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024