Silesion.PL

serwis informacyjny

CITY TRAIL nad stawami Janina i Barbara w Katowicach po raz drugi!

CITY TRAIL nad stawami Janina i Barbara w Katowicach po raz drugi

CITY TRAIL nad stawami Janina i Barbara w Katowicach po raz drugi

W niedzielę, 20 listopada odbędzie się drugi bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Katowice w edycji 2022/2023. To cykliczna impreza na dystansie 5 km, rozgrywana na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara. W październikowych zawodach wzięło udział 379 biegaczy. Zwycięstwo odnieśli Dawid Malina i Agnieszka Gortel-Maciuk. Podobnie, jak przed miesiącem – rywalizacji dorosłych towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. W poprzedniej imprezie wystartowało 116 młodych adeptów biegania. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 16 listopada. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

5 x 5 km – bez limitu czasu i limitu miejsc

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano 5 biegów – wszystkie na tej samej, 5-kilometrowej, przełajowej trasie. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec minimum 3 razy. Podsumowanie edycji odbędzie się na oddzielnej, szóstej imprezie. Poza tym, organizatorzy planują ogólnopolski finał sezonu (CITY TRAIL odbywa się w dziesięciu miastach w całej Polsce) pod nazwą CITY TRAIL Gold.  

Zadbaj o formę całej rodziny

O formę warto dbać bez względu na wiek, dlatego w nowej edycji namawiamy do aktywności nie tylko dzieci, młodzież i dorosłych w  średnim wieku, ale także seniorów. I tutaj niespodzianka – nie mam na myśli biegania, ale specjalne ćwiczenia skomponowane dla seniorów właśnie, które będą towarzyszyć naszemu biegowi w najbliższą niedzielę. – mowi Justyna Grzywaczewska, PR & Concept Manager CITY TRAIL

Strefa Seniora Nationale-Nederlanden funkcjonuje podczas ogólnopolskich imprez CITY TRAIL od 15 października. Otwarte zajęcia prowadzą instruktorzy z poznańskiego Centrum Ruchu BODY WORK. Start ćwiczeń jest zawsze o godz. 9:00.

Bieganie stało się pewnego rodzaju modą społeczną w Polsce, która angażuje coraz więcej osób. Cieszy nas to, że mali jak i duzi chętnie uprawiają ten sport, bo codzienna aktywność jest istotnym elementem profilaktyki zdrowia. Mamy świadomość, że osoby starsze mogą mieć trudność w dotrzymaniu tempa doświadczonym biegaczom, dlatego wraz z organizatorami CITY TRAIL udostępniliśmy specjalną strefę, gdzie aktywności będą dostosowane do możliwości seniorów. Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej rodzin spędzi wspólnie sobotnie lub niedzielne przedpołudnie na świeżym powietrzu. – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden

Dodatkowa klasyfikacja

W ramach niedzielnego biegu wszyscy mężczyźni, którzy staną na starcie będą rywalizować w dodatkowej klasyfikacji – Puchar Poldanenu. To element działań edukacyjnych związanych z męskimi chorobami i dolegliwościami prowadzonych przez Fundację Krok do Natury, która od lat angażuje się w akcję Movember. W ramach Pucharu Poldanenu nagrodzeni zostaną trzej najszybsi panowie na mecie niedzielnych zawodów.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Katowicami biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:00-9:25 – zajęcia w Strefie Seniora Nationale-Nederlanden
  • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • godz. 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
  • godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m)
  • godz. 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km
  • godz. 11:40 – dekoracja Pucharu Poldanenu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024